Stavějí nové byty. Na školy už nemyslí

MF DNES - - PRAHA - Martin Bajtler redaktor MF DNES

Metropole se stále veze na vlně masivní výstavby nových bytů. Tisíce bytových jednotek se aktuálně staví především v okrajových částech Prahy. Kromě nových možností bydlení to však přináší zátěž pro jednotlivé radnice i pro stávající obyvatele. Developerské projekty totiž často neřeší navazující občanskou vybavenost. A stávající kapacity například pošt či škol přestávají stačit.

„Pár stovek metrů od sebe rostou nové bytové domy, ale pro celé Horní Měcholupy a Petrovice zůstává jediná pošta se čtyřmi přepážkami,“stěžuje si například obyvatelka Prahy 15 Věra Bartáčková.

Stávající pošta už nestačí ani na Barrandově, kde navíc do příštího léta přibude dalších zhruba 300 bytů v rámci developerského projektu Výhledy Barrandov. Vedení Prahy 5 proto plánuje jednu z pošt rozšířit nebo postavit zcela novou. Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka se ale na instituci developeři neobracejí ve stejné intenzitě, s jakou probíhá výstavba. Proto musí většinou řešit nedostatečné kapacity až se zpožděním. Častým řešením je třeba přemisťování poboček.

„Česká pošta reaguje na měnící se podmínky v daném místě například také navýšením počtu přepážek na pobočce nebo úpravou hodin pro veřejnost,“dodává Vitík. Podle místostarosty Prahy 15 Václava Bílka (ANO) jsou však ještě větším problémem masivní výstavby chybějící místa v mateřských školách. „V těch nám chybí zhruba tři sta míst,“uvádí Bílek.

Na školu by měl přispět investor

Zájem developerů už několik let míří také do Zličína, kde se ve velkém stavějí nová sídliště. V současné době tam buduje dalších 131 nových bytů například společnost Central Group. Jen v loňském roce se podle údajů Českého statistického úřadu do Zličína přestěhovaly téměř dvě stovky obyvatel ze zbývajících částí Prahy. To je ovšem problém právě pro zmiňované školství.

V současné době je na Zličíně pouze jedna základní škola pro 105 dětí. Radní hlavního města proto v návrhu rozpočtu na rok 2017 vyhradili 105 milionů korun na výstavbu nové školy. Podle starostky Zličína Marty Koropecké (Pro Prahu) by ale na výstavbu škol měli více přispívat i investoři.

Podobný problém řeší v podstatě všechny rozvojové městské části, ve kterých se ve velkém stavějí nové byty. Jednu z nejproblematičtějších situací hlásí třeba Praha 9. Ta je dlouhodobě vůbec nejrozvojovější městskou částí v Praze.

„Už před třemi lety jsme připomínkovali vznikající Pražské stavební předpisy, aby obsahovaly kolonku, že nemá vznikat nová výstavba v místech, kde není dostatečná infrastruktura,“popisuje stanovisko Prahy 9 místostarosta Tomáš Portlík (ODS). Takové pravidlo se však do stavebních předpisů nedostalo a investor, který chce stavět, nemá povinnost zajistit ani například místa v mateřských školách. Přitom se v inzerátech na nové bytové komplexy často objevuje zpráva, že je v místě zástavby plná občanská vybavenost. Ta však většinou nezvládne pojmout nové obyvatele.

Městským částem tak nezbývá nic jiného než doufat v dobrou vůli developera a vyjednat s ním některé ústupky. Třeba příspěvek na dostavbu školy.

„V takovém případě nám pak ale chodí dopisy od Transparency International, zda náhodou nedochází k nějaké korupci. Takže to, že ty podmínky nejsou nijak zakotvené, činí samosprávě potíže,“dodává Portlík. Starostové navíc podle něj mají jen nepatrné možnosti, jak plány developerů v městských částech korigovat. „To, jestli investor začne stavět domy, není skoro nikdy vůlí starosty, jak si lidé myslí. Je to jen otázka toho, zda firma splní podmínky podle stavebního zákona. Jediná možnost, jak účinně blokovat nežádoucí výstavbu, nastává ve chvíli, kdy třeba vede potřebné připojení infrastruktury přes pozemky městské části,“upozorňuje místostarosta Prahy 9.

S novou výstavbou nevznikají problémy jen ve školních kapacitách nebo v dostupnosti pošt. Rostoucí počet obyvatel se negativně podepisuje také na dopravě. „Často se stává, že developer postaví nové byty, ale nemá je propojené s garážovým stáním. I tam je potřeba zavést nějakou úpravu,“říká místostarosta Prahy 15 Bílek.

Podle pravidel výstavby v Praze by například u menších bytů mělo na jednu bytovou jednotku připadat 0,7 parkovacího místa. Podle zkušeností starostů to však investoři často obcházejí.

Starostové městských částí, kde se stavějí nové byty, říkají: „Developeři neřeší občanskou vybavenost.“

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.