Přísná pravidla rodinného mlsání

MF DNES - - ONA DNES FEJETONY - DENISA PROŠKOVÁ

Naše rodina má odjakživa cukroví rozdělené na tři kategorie. První: ZN (zmizí nejdřív). Tato kategorie se pak ještě dělí na podkategorii KND (kdo zaváhá, neochutná ani drobek). Sem patří vosí úly a plněné košíčky.

Druhá skupina se jmenuje KNZN (když už není to, co zmizí nejdřív) jako třeba vanilkové rohlíčky a linecké. Třetí příčku zabírá NKSS (namočené do kafe se taky sní).

V některých rodinách je prý ještě další skupina NTN – nikdo to nejí. Vždycky mě šokovaly kolegyně, které přitáhly po svátcích krabici NTN do práce s tím, že by to jinak musely vyhodit. Někdy si i povzdechly, jak je každý rok tchyně, která má pečení cukroví jako hobby, zahltí, i když jí pokaždé říkají, že nejsou na sladké. Hm. Mně osobně nikdy nikdo nenapekl ani jeden jediný rohlíček a přebytky taky teda neznám. Je mi skoro trapné říct, že míváme cukroví pět kilo, a přesto na Silvestra tahám poslední zbytky NKSS, které kombinuji s pečlivě na tajném místě schovanými a zamčenými ZN. Rodiny, kde se cukroví zamrazuje a pak si na něm pochutnávají ještě v létě, už vnímám úplně jako ufony. Takže kdyby náhodou nějaká tchyně plakala nad svými nevděčnými dětmi, dejte jí na mě kontakt!

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.