Policejní robot a jinak samé parkování

MF DNES - - EKONOMIKA - Aleš Černý redaktor MF DNES

„Moc vám to dnes sluší, pojďme si udělat selfie.“Nejednu návštěvnici barcelonského veletrhu chytrých měst Smart City Expo překvapila minulý týden nečekaná lichotka.

Zazněla totiž z reproduktorů prototypu jezdícího „robocopa v životní velikosti“, vyvinutého společně policisty Dubaj a inženýry z Googlu a projektu IBM Watson. Jeho čtrnáct následovníků má už příští rok vyrazit do služby na turisticky nejrušnější místa v arabském emirátu.

Na rozdíl od hrdiny americké filmové sci-fi série z osmdesátých let bude dubajský robocop spíše vlídným strážníkem. S využitím rozpoznávání řeči nebo pomocí displeje, který má v hrudi, bude radit, kde co najít, jak zaplatit pokutu či lístek za parkování.

Na barcelonském výstavišti byl robot patrně největší atrakcí pro návštěvníky. Mezi stovkami vystavovatelů, kteří se snaží upoutat pozornost hlavně municipálních zákazníků, se ale našlo dost těch, kteří nabízejí řešení aktuálnějších problémů.

Usnadnění parkování v přeplněných městech bylo tématem spousty nových aplikací. Technologicky mírně odlišné systémy sestávající zpravidla z instalace snímačů přenášejících data do palubní navigace nabízejí (a už v pilotních programech testují) jak giganti typu Siemensu a ZTE, tak mladé startupy, jako třeba izraelský Spaceek.

Ještě jinak na to jde estonský Barking, který po vzoru sítě Airbnb pronajímá aktuálně nevyužívaná místa těm, kteří potřebují zaparkovat. „Do pár týdnů službu oficiálně spustíme i v Praze,“slíbil zakladatel firmy Mikk Moses.

U Estonců, tradičních průkopníků v e-čemkoli, ještě zůstaňme. Zatímco kartový duopol Visa a MasterCard postupuje ve snaze vybavit všechna vozidla MHD bezkontaktními terminály (v Česku je již mohou využívat třeba cestující v Ostravě), projekt Andrese Birnbauma je o krok dál. Aplikace jiffi nabízí zakoupení jízdenky, aniž byste museli cokoli vytahovat z kapsy.

V domovském Tartu už v testu běží systém, kdy kombinace senzorů v dopravních prostředcích a na pozadí běžící aplikace v mobilu cestujícího pozná, kdy nastoupil a vystoupil z vozu a podle toho sama zaplatí jízdné. Popřípadě na konci dne či týdne vypočítá z kombinace jízd nejvýhodnější tarif (to umějí i terminály v Ostravě).

Počet vystavovatelů v Barceloně každým rokem roste, letos jich přijelo rekordních 590. Nabídka tak začíná převažovat nad poptávkou, která přichází hlavně ze strany konzervativních veřejných rozpočtů.

Technologické firmy proto kromě běžného nabízení bezplatných pilotních provozů na zkoušku zaměstnávají bývalé politiky, kteří zadarmo městům radí, jak dosáhnout například ekologických cílů. De facto tak jde ve finále o lobbisty.

Události v Evropě nicméně technologickým společnostem nahrávají. Za všechny hovoří software katalánské firmy Herta, který umí přesně analyzovat videopřenos v reálném čase z bezpečnostních kamer. Rozezná i obličeje procházejících osob. V atmosféře strachu z terorismu tak v poslední době mezi zákazníky firmy přibývají nejen města, ale také provozovatelé nádraží či letišť.

Foto: Aleš Černý, MAFRA

Robocop Umělý policista z Dubaje má být strážníkem, který bude lidem radit, kde co najdou. Nahradí tak informační tabule.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.