Krachuje Charouz Motors. Bez Charouze

Obchodník s auty, někdejší automobilový závodník a sportovní podnikatel Antonín Charouz nejspíš proklíná moment, kdy uzavřel obchodní partnerství s miliardářem Petrem Speychalem.

MF DNES - - EKONOMIKA - Jan Sůra s přispěním Zuzany Kubátové

Antonín Charouz začal s Petrem Speychalem spolupracovat před třemi lety. Od té doby Speychal pohltil část Charouzových aktivit včetně většiny autosalonů. Navíc i poté, co se jejich cesty rozešly, Charouz na někdejší partnerství doplácí. Právě teď mu kazí jméno.

Koncem minulého týdne na sebe firma A. Charouz Motors podala insolvenční návrh. Někdejší perla Charouzova impéria zastřešovala luxusní autosalony s prodejem značek Jaguar, Land Rover, Cadillac či Corvette. Podle insolvenčního návrhu přišla o příjmy poté, co s ní ukončily spolupráci zmiňované značky, za něž nenašla náhradu.

„I přes veškerou snahu se dlužníkovi nepodařilo najít investora, který by měl zájem využít referencí a kontaktů na importéry a zákazníky dlužníka,“uvádí vedení A. Charouz Motors v insolvenčním návrhu. Firma přiznává dluhy ve výši nejméně 99 milionů korun. Mezi věřiteli uvádí finanční úřad a Českou správu sociálního zabezpečení, jimž dluží dohromady necelých 25 milionů. A přiznává platební neschopnost.

Přestože společnost nese Charouzovo jméno, nepatří mu už skoro tři roky. Stejně jako další části jeho automobilového byznysu ji před časem ovládl Petr Speychal, miliardář, jehož už delší dobu vyšetřuje policie v souvislosti s daňovými úniky. A. Charouz Motors není zdaleka jedinou částí Speychalovy podnikatelské skupiny, která krachuje. V úpadku je od letošního září i jeho vlajková loď, strojírenský podnik ČKD Praha DIZ.

Jenomže firmu se jménem Charouz v názvu většina lidí považuje nadále za Charouzovu. Jakmile se proto včera ráno na zpravodajském serveru iDNES.cz objevila informace o insolvenčním řízení, rozdrnčel se někdejšímu automobilovému králi telefon.

„Kdekdo mi volá a ptá se, jestli krachuji. Já ale o té firmě dnes vůbec nic nevím, dávno jsem z ní odešel, nemám s ní nic společného,“zlobí se Charouz. „Hrozně nás to poškozuje, ale vím, že s tím těžko mohu něco dělat,“dodává.

Růst impéria

Charouz se v 80. letech proslavil jako automobilový závodník, vítězil na mistrovství Evropy i světa. Absolvent pražské ČVUT se po roce 1989 dal na podnikání, začal prodejem fordů a rychle vybudoval obří holding zastřešující na 40 firem.

Jeho expanzi financovala banka IPB. Když na přelomu tisíciletí zkrachovala, zůstal v ní po Charouzovi pětimiliardový dluh, který musel na svá bedra převzít stát.

Skupině Charouz Group hrozilo, že kvůli tomu zkrachuje, tak jako se to stalo jiným bankovním dlužníkům z těch dob. Jenomže Charouz měl štěstí – nebo dobré kontakty. Jeho obří pohledávku odkoupil od státní Konsolidační agentury Francouz Jacques Sicotte, který se díky ní stal na čas oficiálně hlavním vlastníkem Charouz Group.

Charouz ovšem dál měl hlavní slovo, skupinu jako šéf řídil. A během pár let se Charouz Group nadechla k nové expanzi.

V roce 2006 měl holding tržby o pětinu větší než před bankovní krizí, zaměstnával přes dva tisíce lidí, banky se o něj praly a portfolio prodávaných automobilových značek začaly zdobit luxusní brandy.

Vedle aut se Charouz věnoval sportovnímu marketingu. Jeho firma BPA koupila práva na hokejovou extraligu, sponzorovala závodníka Tomáše Engeho. Charouz si pořídil i kontrolní podíl v hokejové Spartě Praha. Jenomže pak přišla globální finanční krize a propad trhů. Velkorysý byznysmen Charouz se znovu dostal do potíží. A hledal kupce pro aktiva.

Začalo to hokejem

S Petrem Speychalem se Charouz sice poprvé setkal už počátkem 90. let, ve velkém je ale obchodně propojila až transakce týkající se podílu ve Spartě Praha z roku 2012.

Speychal tehdy vlastnil strojírny ČKD, měl velké plány na ruském trhu, jednal o dodávkách pro plánovaný plynovod South Stream. Potřeboval budovat politické kontakty v Rusku. Nástrojem se mu k tomu měl stát mimo jiné hokej oblíbený ruskými politickými špičkami.

Rozhodl se proto zapojit se středoevropským klubem do bohaté ruské Kontinentální ligy. Pořídil si k tomu nejdřív klub Lev na Slovensku, který se posléze přemístil z Popradu do Prahy. „Charouz tehdy nabízel podíl ve Spartě Praha, kudy chodil, a tak se rychle domluvili,“vzpomíná jeden z domácích sportovních činovníků, jak Speychal získal ke Lvu Praha také Spartu.

Charouz si od Speychala také půjčoval peníze. A nakonec – není jasné, zda dobrovolně, nebo pod tlakem – musel svému finančnímu partnerovi nechat majetek zhruba za miliardu korun. Přišel o většinu automobilového obchodu, zůstalo mu jen dealerství Mercedesu-Benz v Praze.

Ani Speychalovi se však nedařilo. Jeho sen o importu ruské Kontinentální ligy do Prahy nevyšel. Chystané ruské obchody pro ČKD zhatila krize a protiruské sankce, domácí byznys zase pošramotila nepovedená dodávka technologií na tunel Blanka.

Na podzim roku 2014 Speychala začala vyšetřovat policie kvůli podezření z daňových podvodů. Speychal se zbavuje majetku, jeho ČKD DIZ zkrachovalo, Spartu prodal letos v září bývalému hokejistovi a manažerovi klubu Petru Břízovi.

Jak se daří Charouzovi, není jasné. Pořád se věnuje hlavně autům. Jeho firma Charouz Group nezveřejňuje účetní závěrky a sám podnikatel se o svých aktivitách bavit odmítl.

Foto: Michal Šula, MAFRA (dole), ČTK (nahoře)

Bývávalo Antonín Charouz prodával mimo jiné vozy Jaguar, než od něj tento byznys přebral Petr Speychal (vlevo dole). Někdejší partnerství ale dnes Charouzovi kazí jméno.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.