V číslech

MF DNES - - TEST -

na jejíž výrobě se nepodílely děti a byly použity ekologicky čisté suroviny z Dominikánské republiky. Chuť ani vzhled vám zřejmě už takovou radost nezpůsobí. Komplikovaný obrázek na obale je vyveden v temných barvách, čokoláda uvnitř, ač neobsahuje žádné dodatečné příměsi nebo rostlinný tuk, svou chutí porotce nepřesvědčila.

třtinový cukr, sušené plnotučné mléko (26 %), kakaová hmota, vanilkový extrakt

Za obal obdržel kalendář s motivy z filmu Tajný život mazlíčků od dětí třetí nejlepší známku, ale když přišlo na chuť, ošívaly se stejně jako odborná porota. jim přišla příliš sladká a se znatelnou příchutí rostlinných tuků, někteří odborníci poukazovali na žluklou pachuť. Nedostatky měl kalendář i na obale – česká etiketa se rozchází s dalšími jazykovými mutacemi. Milý, lehce kýčovitý obal, jak ho popsali grafici, obsahoval největší chuťový průšvih degustace. Dětem figurky vůbec nepřipomínaly chutí

dospělí v nich nacházeli chemickou pachuť. Nejčastější souhrnná známka, již si kalendář vysloužil u dětí i dospělých, byla nedostatečná. Chutnější nakonec přišel odborné porotě i kalendář vyrobený z nečokoládové náhražky.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.