Záchranka bude vyjíždět od boromejek

MF DNES - - PRAHA - — Simona Svobodová

Ke zkrácení dojezdových časů a tím i záchraně lidských životů by měla dopomoci nová výjezdová základna záchranné služby v Nemocnici milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Při včerejším otevření ji požehnal kaplan Marek Drábek, který v nemocnici působí.

Nemocnice je jedinou církevní nemocnicí, která poskytuje i akutní péči. Její lékaři ošetří přibližně padesát tisíc pacientů ročně.

„Akutní zdravotnickou péči poskytujeme v mnoha odvětvích. Výjezdové stanoviště pražské záchranné služby vnímám tedy jako logickou součást areálu,“komentuje ředitel nemocnice Jiří Veselka. Jedná se o vůbec první výjezdové místo pražské záchranné služby, které je umístěno v areálu nemocnice. „Když záchranáře nejvíc potřebujeme, chceme je mít co nejblíž. Dnešním otevřením se toto přání naplňuje, uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Podle ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha se jedná o podobném projektu i s dalšími pražskými nemocnicemi, díky čemuž by se dojezdová doba záchranářů ještě více zkrátila.

Nová výjezdová základna se zázemím pro záchranáře má rozlohu 70 metrů čtverečních. Náklady na rekonstrukce hradila Kongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského, která nemocnici v roce 1842 založila. O století později se nemocnice stala majetkem státu a do rukou Kongregace se vrátila až v roce 1993. Nemocnice milosrdných sester poskytuje jako jediná v republice akutní péči o dětské a dorostenecké pacienty intoxikované návykovými látkami.

Foto: R. Vondrouš, ČTK

Od milosrdných Pražská zdravotnická záchranná služba otevřela v areálu Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského své první výjezdní místo na území jiného zdravotnického zařízení.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.