Radní zváží, zda žalovat Béma kvůli Opencard

MF DNES - - PRAHA -

Pražští radní dnes projednají možnou žalobu hlavního města o náhradu škody v kauze karty na MHD Opencard. Návrh se bude týkat také bývalého primátora Pavla Béma (ODS). Uvedl to zastupitel a předseda magistrátního výboru pro legislativu Ondřej Mirovský (SZ/Trojkoalice). Podání žaloby by podle něj mělo vést ke stíhání politiků zodpovědných za předraženou Opencard. Městu uplyne 5. prosince lhůta, dokdy může škodu v případu Opencard uplatnit, poté bude kauza promlčena.

Žalobu může Praha podle Mirovského podat na základě právních posudků, které měly vystopovat politickou zodpovědnost za Opencard. Zabývat se odpovědností rady vedené Bémem, která smlouvy na Opencard schvalovala, výbor pro legislativu doporučil zhruba před měsícem. „Nepodání žaloby by byl výsměch občanům hlavního města Prahy, když je zcela zjevné, kdo skutečně stál v pozadí předražené karty Opencard,“uvedl Mirovský. Dřívější žaloby hlavního města o náhradu škody v kauze Opencard směřovaly na úředníky, někteří už byli odsouzeni. Předkladatelkou návrhu na podání nové žaloby „ve věci náhrady škody za úmyslné jednání související s projektem Opencard“bude primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Na možné promlčení kauzy Opencard upozornili pražští zastupitelé z České pirátské strany. Mezi těmi, po kterých by město škodu mělo podle pirátů vymáhat, je spolu s Bémem také jeho tehdejší náměstek Petr Hulinský (ČSSD). (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.