Dron první balíček donesl v pořádku, ale bez „pilota“letět nesměl

MF DNES - - EKONOMIKA - Aleš Černý redaktor MF DNES

Červený čtyřvrtulový dron se ve skladu v Jirnech u Prahy odlepil od země a vydal se přes pole do přibližně kilometr vzdálené Zelenče. Tam do trávy pár metrů před čekající zákaznici položil menší zásilku s hračkami a odletěl zase zpátky do hangáru. Tedy pardon, skladu.

Krátký test, který včera po vzoru světových průkopníků, jako je Amazon, provedl český e-shop Mall.cz, ukázal, jak by jednou velmi přibližně mohla roznáška pomocí bezpilotních letadel vypadat.

Rozhodně nešlo o generálku, která by předcházela spuštění ostrého provozu. Spíše o marketingovou předvánoční akci. Drony totiž takto sloužit nesmějí hned z několika důvodů.

Tím prvním je regulace, která zakazuje, aby se dron vzdálil z očí „pilotovi“(a ten ho ovládal jen na základě videa). Zároveň nesmí létat bez povolení nad cizím majetkem či lidmi.

„K úpravě legislativy může vést ještě dlouhá cesta, pro nás je podstatné být součástí procesu a mít možnost poskytnout zkušenosti z našeho vlastního testování,“popsal smysl testu šéf Mall Group Jakub Havrlant.

Propagace skupiny, kterou ovládají spolu s Havrlantem těžké váhy českého byznysu Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a Petr Kellner, však převažuje.

Hodně překážek, které stojí v cestě komerčnímu užívání dronů, totiž test neozkoušel. I když podle lidí z Mall.cz umí odborníky z ČVUT speciálně upravený stroj DJI Matrice 100 létat i automaticky podle navigace, tentokrát měl „pilota“. Jinak by zkoušce Úřad pro civilní letectví nedal výjimku.

Nevyzkoušeno tak zůstalo, jak si poradí drony s ostatním provozem, městským terénem a nepřízní počasí, jak přesná je jejich lokalizace a navigace a jak komunikují s řízením letového provozu. To vše je přitom stěžejní, aby se pravidla na nebi mohla uvolnit a aby drony mohly začít létat ve velkém.

Ani od nadcházející úpravy pravidel, na které pracuje Evropská agentura pro leteckou bezpečnost (EASA), nelze čekat skokové změny. Odborníci zabývající se vývojem dronů nebo algoritmů pro jejich software přitom zdůrazňují, že musí být vytvořena infrastruktura, která by všechny drony kontrolovala a zajistila jejich bezpečný provoz.

Foto: Mall.cz

Let s výjimkou První dron v Česku, který donesl zásilku, musel mít speciální povolení, protože dle zákona nad auta nesmí.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.