TICHÁ proměna

Když někdo roky navrhuje či mění interiéry jako designérka Eva Bubiková, tak se ani v pronajatém bytě nespokojí s běžným standardem – kombinuje, ladí, přidává nápady, oblíbené barvy, až je to prostě ono. A zvládne to bez bourání.

MF DNES - - NÁVŠTĚVA - text Eva Vacková foto Tomáš Dittrich

Eva žila s manželem a třemi dětmi deset let v bytovém domě za Prahou. Podle ní to bylo fajn, dokud byly děti malé, postupně ale začalo vadit dojíždění. V momentě, kdy se naskytla možnost podnájmu, rodina se přestěhovala blíž práci a školám. Maminka Evy Bubikové bydlí v pražských Nuslích. Nedávno se zmínila, že její spolužák pronajímá byt ve starším činžovním domě. Netroufla si ho nabízet, protože se jí zdál malý – plocha 70 m2 a dispozice 3+0 s kuchyní vmáčknutou do chodby. „Měli jsme za sebou pár prohlídek a dospělá dcera nám oznámila, že chce už bydlet sama. Řekli jsme si, že by nám to mohlo stačit,“vzpomíná Eva. Byt s okny částečně do dvora se jim líbil, nic v něm nerušilo – bíle vymalované zdi, nová okna, podlahy, topení, zkrátka dobrý standard. Navíc klid, pár stanic tramvají do centra a po schodech kousek na Vyšehrad. „Bylo to obyvatelné, normální člověk by se nastěhoval a byl spokojený. Já ale úplně ne. Kde jsem, tam potřebuji, aby to bylo hezké, i když je to podnájem,“konstatuje interiérová designérka, která původně vystudovala keramickou školu v Bechyni. Protože se jí po škole narodily dvě děti, realizovala nápady především doma, pomáhala s navrhováním kamarádům i manželovi. Když děti odrostly, začala se interiérům věnovat naplno, spolupracovala s interiérovým obchodem, navrhuje interiéry pražských hotelů.

SPOJENÍ S HISTORIÍ

„Bydlíme tu rok a pořád se mi to tu líbí, takže měním jen květiny. Můj rukopis je spíš dekorativní. Interiéry se totiž mnohdy dají upravit jen laděním a barvami. Podobně jako tady. Šla jsem touto cestou a předělala, co šlo,“připomíná Eva a dodává: „Ve starých domech to pokaždé dýchá nějakou historií. Baví mě

ANI PŘEDSÍŇ díky úpravám nevypadá jen jako prostor, v němž si obouváte boty. Velké kovové lustry, zrcadlo, k tomu barvy a závěsy... i vstup můžete krásně zabydlet.

V LOŽNICI Eva nejraději doma odpočívá. Pořídila si proto dva pohodlné ušáky, a aby umocnila útulný dojem, nešetřila dekorativním bytovým textilem a kombinovala teplé a chladné tóny barev.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.