Bójka, která dobyla svět

Některé designové kousky jsou tak trochu ikonami proti své vůli a navzdory původnímu záměru. Někdy jejich tvůrci ani netušili, že tvoří něco, co bude nadčasovou klasikou ještě po šedesáti letech, a naopak – často si pořídíme nové vybavení do domácnosti, a

MF DNES - - SERIÁL - text Karolína Hornová foto archiv Weber

Může to být třeba obyčejný venkovní gril na barbecue. Tento novodobý rodinný krb zažil velký boom v padesátých letech ve Spojených státech, v době rozkvětu předměstských satelitních čtvrtí, které si říkaly o nový druh večerní zábavy. Do města bylo daleko a trávení večerů s přáteli a sousedy tak bylo nasnadě. Amerika je proslulá oblibou čerstvě grilovaného masa – pikniky, na kterých nesměl chybět přenosný gril, se tu ostatně pořádaly už na počátku dvacátého století.

DESIGN, KTERÝ VZNIKL OMYLEM

Nová doba tento večerní rituál ještě více zpopularizovala. Lidé se začali shánět po grilu, se kterým by bylo barbecue ještě větším požitkem. Všechno začalo v roce 1952 ve společnosti Weber Brothers Metal Works, která vyráběla mimo jiné plechové námořní bóje. Jejich zaměstnanec a otec jedenácti dětí George Stephen byl jedním z těch, kteří se po práci rádi vraceli domů a relaxovali na malé, pečlivě posekané zahrádce nad talířem něčeho dobrého. Grilování bylo jeho vášní, kterou mu znepříjemňovala špína z rozfoukaného popela ale třeba i fakt, že gril musel neustále uklízet do garáže – pro případ deště i z estetických důvodů.

Stačil jeden dobrý nápad a nestárnoucí kousek byl na světě. Stephen si v práci ,vypůjčil‘ jednu z plechových bójí, rozřízl ji napůl, ke spodní části přidělal nohy, k vrchní ucho, vyvrtal větrací ventily a přidal rošt. Svůj nový vynález přivezl domů a rozhodl se ho vyzkoušet. Sousedé si z něj utahovali, co že to má na zahradě za novinku a jestli se snad nechystá do vesmíru. Pozval je tedy na malý večírek s grilováním: nestačili se divit. Maso nebylo cítit popelem, nebylo vysušené a uhlí vydrželo rozžhavené po dlouhou dobu takřka bez dozoru. A design grilu byl vlastně také docela zajímavý!

PLECHOVÝ AMERICKÝ SEN

Zpráva o novince se rozkřikla a gril chtěli najednou všichni. Stephen se rozhodl osamostatnit a založil firmu na výrobu grilů. Ta prosperovala natolik, že si koncem padesátých let mohl dovolit odkoupit společnost Weber Brothers, přejmenovat ji na Weber– Stephen a začít vyrábět v masovém měřítku a v mnoha provedeních. Kulatý Kettle Grill, jak ho nazval, byl ale tím nejoblíbenějším, a to po celou dobu produkce. Tu Stephen podporoval neuvěřitelnými marketingovými kousky.

V sedmdesátých letech se třeba dohodl s místní bankou a společně uspořádali sendvičový den. Každý zákazník si mohl k nově založenému účtu zdarma vychutnat čerstvý sendvič s grilovaným masem. Akce si vyžádala neuvěřitelných 800 kilogramů masa, stovky prodaných sendvičů, ale i stovky rozdaných – pro 650 nových zákazníků banky. Zájemců o kultovní gril bylo ale ještě víc: na ochutnávku se sjížděli ze širokého okolí a ve městě způsobili totální dopravní kolaps.

Když gril vznikal, George Stephena ani ve snu nenapadlo, že tvoří nejen praktickou věc, ale i designovou ikonu. Často se nechával slyšet, že vzhled grilu není tím nejdůležitějším – hlavní je chuť jídla, které v něm připravíme. A říkal to i tehdy, když významné časopisy a noviny začaly jeho ,bójku‘ zařazovat mezi největší designové ikony dvacátého století.

Gril Weber je pojem a lidé ho dodnes kupují kvůli vzhledu, geniální jednoduchosti i dobré pověsti. Možná ho také máte doma. A možná jste netušili, jak dlouhá historie mu předchází, nebo to, že vznikl z obyčejné námořní bójky.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.