Vrah poslankyně dostal doživotí

MF DNES - - ZE SVĚTA - Luboš Palata redaktor MF DNES

Kambodžský vrchní soud potvrdil doživotní vězení pro dva z nejvyšších dosud žijících vůdců totalitního režimu Rudých Khmerů, kteří jsou zodpovědní za smrt 1,7 milionu lidí. Podle rozhodnutí je verdikt soudu podporovaného OSN z roku 2014 „přiměřený“vzhledem k závažnosti trestných činů a úloze obou obžalovaných, kterými jsou pětaosmdesátiletý bývalý premiér Khieu Samphan a devadesátiletý hlavní ideolog Rudých Khmerů Nuon Cheou. (ČTK)

Podobný model smlouvy jako s Tureckem by chtěla EU uzavřít se severoafrickými státy a zastavit tak proud migrantů z Afriky. Tunisko má být zkušebním modelem řešení.

Neonacista Thomas Mair včera dostal za vraždu britské poslankyně Jo Coxové doživotní trest vězení. Muž zločin spáchal 16. června, týden před konáním referenda o setrvání Británie v EU. Poslankyni napadl v okamžiku, kdy se chystala na setkání s občany. Na jednačtyřicetiletou matku dvou dětí, která vystupovala proti odchodu z EU, třikrát vystřelil a následně ji pobodal. Coxová zraněním podlehla v nemocnici. (ČTK)

Akce unijního loďstva u severoafrických břehů pomáhají zachraňovat životy migrantů, kteří by bez pomoci utonuli. Jinak však lodě EU fungují spíše jako bezplatné a vcelku spolehlivé taxíky do Itálie a dál do Evropy.

K tomu, aby se to změnilo a aby

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.