Zrušené územní rozhodnutí oddálí otevření školy

MF DNES - - PRAHA - — Petr Čermák — Pavel Svrčina — Jan Hrůza — Jiří Dominik — Martin Busidea — Ludvík Gajdošík — Jiří Schmidt — Václav Polášek — Jan Krejcar — Petr Koloušek

Praha 3 upravila křižovatku Rokycanovy a Prokopovy ulice na Žižkově, kde před sedmi lety zahynula školačka. Přechod byl zúžen na polovinu, doplněn sloupky a zvednut nad úroveň vozovky. Setkání v místě nehody včera zorganizoval spolek Pražské matky. Osmiletou dívku tehdy srazilo odbočující nákladní auto, oba měli zelenou. Úprava křižovatky byla přáním otce dívky. „Trvalo dlouho, než s námi vůbec politici chtěli jednat. Je to zásluhou občanů, kteří se nevzdali, i žáků, kteří označili místa, která jim přijdou nebezpečná,“řekla za Pražské matky Jarmila Johnová. Opravena byla celá křižovatka, přechody byly rozdělené středovými ostrůvky. Chodník nově zasahuje víc do křižovatky, takže jí auta nemohou projíždět tak rychle jako dříve. Přechod, kde k tragické události došlo, hlídají strážníci. V místě nehody na zdi podzemních garáží připomíná tragédii symbolické zobrazení souhvězdí Velké medvědice, jejíž jednu hvězdu Mezinárodní registr hvězd po dívce Anežce Stickney pojmenoval. (ČTK) Zrušené územní rozhodnutí oddálí otevření plánované školy v Praze-Vysočanech minimálně o devět měsíců. Radnice proto od města příští rok na ni nedostane dotaci. Uvedl to místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP 09). Škola v ulici U Elektry má mít kapacitu asi 750 dětí. „Magistrát pomáhá financovat pouze ty projekty, které jsou v územním řízení. Tam se ale projekt školy nyní nedostane,“sdělil Doležal. Právě místní občané ale podali proti škole téměř tři desítky odvolání. Například nechtějí zvýšení dopravy v ulici a chybí jim u školy dostatek parkovacích míst. Podle Doležala je požadavek na 200 parkovacích stání přemrštěný, děti z okolí, jimž má škola především sloužit, budou podle něho do ní chodit pěšky. (ČTK)

Rozhodnutí rady považuje Pavel Bém podle svého vyjádření za projevy psychického onemocnění, které je charakteristické absolutní ztrátou soudnosti. Na situaci reagují i čtenáři iDNES.cz.

Jaký bude výsledek? Žádný

Základní otázka je, co je škoda, pak lze hledat viníka. Jestliže občany řádně zvolení zástupci udělají rozhodnutí, že vytvoří hypersuper kartu, co bude umět všechno, tak to je pouze a jen politické rozhodnutí, za které nesou politickou odpovědnost do dalších voleb, ale nikoliv trestní. Trestní odpovědnost je pak na místě v případě, že by se porušil zákon, ať už ten o péči řádného hospodáře, nebo třeba o zadávání veřejných zakázek. Pokud se nic z toho nestalo (to, že je něco drahé, ještě nutně neznamená, že to je předražené), pak zcela logicky odcházejí ti lidé čistí, a to ani ne od soudu, protože ze stolu to shodí už státní zástupce. Trapas je tedy spíše v tom, zkoušet to řešit skrze tuto banální rovinu občanskoprávního sporu, výsledek bude žádný a právníci budou stát magistrát raketu.

Pražští radní se v úterý shodli, že město má podat žalobu na bývalého primátora Pavla Béma, případně i na další členy jeho rady. Předmětem by měla být náhrada škody za úmyslné jednání v souvislosti s Opencard.

Ztráta soudnosti znamená: mám to dobře podchycené, jen se snažte, ale je to zbytečné. Jsem křišťálově čistej. systému plus vlastní karty a softwaru s Lítačkou, kde se mění jen software a karty a systém jen upravuje, není zrovna fér. Srovnání snese se zavedením celého systému například v Plzni, když se však musí zohlednit počet validátorů i zákazníků. Opencard a Blanka se staly klackem politického boje, zatímco bilionový fotovoltaický tunel tiše dřímá nepovšimnut v koutě. Tak dlouho a tolik lidí se vší silou snaží mu cokoliv trestného prokázat, a pořád nic. Žaloba? Tu může podat kdokoliv na kohokoliv. Zásadní je takovou žalobu podložit důkazy a fakty, a ne pocity a domněnkami. To je i pro soudce, který by třeba i chtěl odsoudit, málo a takovou žalobu zamítne. Jestli to před ním neudělá státní zástupce.

Radní se jen chtějí pojistit

Čert aby se v tom vyznal. Ale jestli byly dodrženy všechny postupy a cena byla doporučena a schválena příslušným odborným útvarem, tak to za Bémem jít nemůže. To by se muselo prokázat, že s něčím manipuloval a ovlivňoval, pro což nejsou žádné důkazy, neboť by už musel být dávno obviněn. Prostě si myslím, že radní se jen sichrují, aby je někdo v budoucnosti neobvinil, že nechali propadnout nějakou promlčecí lhůtu. Na Béma nikdo nemá žádný usvědčující důkaz. Nedostatek důkazů ale neznamená, že nic neprovedl. To znamená jen to, že ho za to nelze potrestat. Tak se nám rozběhne další komediální parodie našeho soudnictví na pokračování, schválně, kolik let budeme číst o odvoláních a dovoláních. popouštění výhodou. BRUSIČE na poloautomatických bruskách, pož. vyučen, manuální zručnost, schopnost opakované práce, dobrý zdravotní stav. Životopisy zasílejte na adresu: marta.prokesova@pruziny.cz.117792 A byly ty jeho skutky skutečně „promyšlené“, anebo to prostě byly jen manažerské chyby? Tu promyšlenost bude velice těžké dokázat. I kdyby Béma odsoudili, tak se určitě někde při výstupu na Mount Everest břinkne do hlavy a do basy stejně nepůjde. Soud mu výkon trestu odloží na neurčito. Stejně soud vytkne formalitu (nějakou absolutní blbost), což bude znamenat, že další podání už bude promlčené. provozem, včetně sobot a nedělí. Platové zařazení podle předpisů pro příspěvkové organizace. Sociální výhody, možnost stravování, penzijní připojištění a příspěvek na dovolenou. Pracoviště v centru města. Přihlášky se strukturovaným životopisem zasílejte e-mailem na adresu personalni@revma.cz. Kontakt referent personálního útvaru, telefon 234075204.

Foto: Michal Šula, MAFRA

Exprimátor Pavel Bém vypovídal na podzim roku 2013 u soudu ve věci Opencard jako svědek.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.