Podmola láká Dakar, zkusit ho chce za rok

MF DNES - - PRAHA - Fotbalový reportér MF DNES

Usadil se před novináře a s úsměvem řekl: „Dobrej den!“Obránce sparťanských fotbalistů Costa prokázal před dnešním zápasem Evropské ligy proti Southamptonu (výkop v 19 hodin) nejen odhodlání uspět, ale také výbornou češtinu.

Remíza nebo výhra znamenají postup. Jak velké lákadlo je letět v posledním kole do Milána jen na výlet?

Freestyle motokrosař Libor Podmol zvažuje novou disciplínu. V roce 2018 se chce představit na Rallye Dakar. Podmínky na legendární soutěži si však vyzkouší již v lednu, podstatnou část jihoamerické rallye totiž absolvuje v asistenčním voze pardubického týmu Barth. Nemyslíme na to, že nám stačí bod. My myslíme na výhru. Hrajeme doma, kde jsou pro nás vždycky důležité tři body. Uděláme pro to všechno.

Projevuje se na týmu, že kvůli

„Vedl mě k tomu vnitřní pocit, touha pokořit v životě další cíl. Z dakarské rallye mám obrovský respekt, zároveň mě fascinuje,“uvedl Podmol.

Pokud se za necelých 14 měsíců na start závodu opravdu postaví, stane se prvním freestyle motokrosařem, jenž se k podobnému kroku Favoritem budou oni, mají silné mužstvo. Hrajou v jedné z nejlepších soutěží na světě. První zápas jsme prohráli, ale víme, co se nepovedlo, a co naopak. Tentokrát budeme odhodlá. Podmol má za sebou motokrosové začátky, 13 let se však naplno věnuje extrémním skokům na motocyklu. „Prohánět se s motorkou po kamenité cestě není zrovna bezpečné, ale moc mě láká ten pocit volnosti, hlavně v poušti,“řekl dvaatřicetiletý jezdec ze Znosimi u Prahy.

góly vstřelila Sparta proti anglickým týmům za posledních 13 zápasů.

O tom, že by na Dakaru startoval, jednal již letos. V kontaktu byl s několika českými týmy, nakonec se ale na spolupráci dohodl s Barthem. „Zvítězil u mě svým přístupem k Dakaru a hlavně specializací na motorkáře. Moc se těším, že budu klukům fandit přímo na místě. Snad mě Dakar v roli diváka nevyděsí,“ V minulé sezoně jsme měli ve žlutých dresech úspěch. Postoupili jsme přes Lazio, Krasnodar a Thun. Zkusíme to teď zopakovat i proti Southamptonu. Uvidíme, jestli na ty zápasy navážeme. uvedl Podmol, jenž se zúčastnil prezentace týmu před Dakarem 2017 v Pardubicích.

Na nadcházejícím ročníku rallye však nebude až do konce. V lednu jej totiž čeká start mistrovství světa ve freestyle motokrosu a chce se tak věnovat tréninku. Šampionát začíná 28.ledna v Basileji. (gej)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.