Jen s naší půjčkou si můžete svobodně snižovat splátky – bez žádání nebo oznamování.

MF DNES - - DNES ROZHOVOR -

placičky a na jedné z nich je zespoda nálepka, kterou nesundáte.

Jak to tedy zařídíte? Tam je ta krásná hranice, kdy musíte přesně vystihnout nuanci, kdy lidi tlačit a kdy lákat. Když někdo vsadí třeba náhodou dobře, musím ho nalákat, aby rozhodnutí změnil.

To je celé? Lidi si připravíte, musíte se správně dívat, protože hodně lidí sleduje, kam se díváte. Pracuju i se sebeklamem. Když sám věřím, že tady nálepka není, naladíme se s ostatními na vlnu a za chvíli taky uvěří, že tam není.

Neobehrají vás, ani když proti vám hraje celá skupina? Naopak! Se skupinou pak pracujete jako s jednotlivcem. Stačí se naladit na stejnou vlnu. U skupiny navíc trochu klesá inteligence, daleko bystřejší budete jako jednotlivec než skupinka deseti lidí, kteří si ještě navzájem radí a spoléhají na to, že ten druhý to ví lépe.

Takže základem práce je čtení těla. Hlavně čtení výrazů. S řečí těla se dá pracovat, tělem vědomě posílat klamné signály. Výraz v obličeji, ten prvotní, který trvá zlomek vteřiny, se ovládat nedá. Zároveň ale funguje to, že když si budete myslet, že budu sledovat váš obličej, zkusíte držet poker face a tím uvolníte nevědomky zbytek těla. Budu sledovat, jestli nepohnete prstem, rukou...

Jde tedy o to, co předpokládám, že budete dělat. Ano. A já to pak dělat můžu, ale nemusím.

Pracujete i s dalšími detaily, jako to dělal Sherlock Holmes? Takové detaily hezky využijete, když věštíte osud nebo čtete z karet. Já pracuju tak, že mám v hlavě 22 typů lidí, které mám rozdělené podle svých známých. Zkuste si to někdy sama vyzkoušet. Když potkáte někoho, kdo vám připomíná někoho, koho znáte, mají ti dva lidé většinou i podobné zvyky, problémy a často i osudy. Kdybych znal někoho, kdo je vám podobný, řeknu vám jeho příběh. Jen použiju vaše jméno, místo, kde žijete, a jinak to bude víceméně hezky sedět. Při rozhovoru se hezky otevřete, od obecných informací dojdeme ke konkrétním, získám přesná data, jména... Minimálně přítomnost a minulost se dá na základě takových indicií vyčíst.

Hrají tam vůbec roli ty karty? Samozřejmě. Na karty se zaměříte, ztotožníte se s některou z nich. Když před klientem rozložím karty, tak už si sám pro sebe leccos analyzuje. Moje práce je zachytávat informace od něj a roubovat je na to, co vidí na stole. Když se blížím k pravdě, vidím, jestli přikyvuje, nebo jestli tomu nevěří.

Neláká vás to někdy svých schopností tak trochu zneužít? Samozřejmě bych si asi vydělal mnohem víc peněz, kdybych se živil vykládáním karet a zázračně uzdravoval. To všechno bych uměl. Ale protože vím, jak to funguje, musím brát v úvahu především etickou stránku.

Slyšela jsem o tom, jak jste skládal zkoušku z jasnovidectví tak, že jste předvedl konkrétní příklad. Psal jsem o jasnovidectví a kontaktním a bezkontaktním čtení myšlenek. A narazil jsem na paní profesorku, která moji práci nepokládala za příliš seriózní. Nabídl jsem jí praktickou ukázku. Odešla z kanceláře a někde tam venku v budově schovala můj index. Měl jsem ho za pomoci svých schopností do patnácti minut najít, anebo napsat jiné téma. Věděl jsem skoro hned, kde je, ale hledali jsme o trochu déle, aby to mělo nějaké napětí.

A kde byl? Hned za dveřmi schovaný v přihrádce na číslo třídy.

Podle čeho jste to zjistil? Podle toho, jak paní profesorka stála, kam se dívala... Když víte, kde je něco schované, vydáváte signály. Ať chcete, nebo ne. Pohnete hlavou, rukou, díváte se tím směrem nebo se tam naopak schválně nedíváte. Ještě lepší výsledek bude, když s vámi budu ve fyzickém kontaktu, když mi dáte například ruku na rameno.

Podobně jako dávají jasnovidci ruku klientovi na čelo? Ano, jako by přijímali myšlenky z vaší hlavy. Ve skutečnosti čtou pohyby nebo naopak to, jak schválně ztuhnete. Záleží na tom, jak člověka odhadnete předem. Pak už je otázka času, jak z něj informace vyčtete.

ZAČNOU SE DÍT ZÁZRAKY

Vzpomenete si, kdy se vám podařilo někoho poprvé zhypnotizovat? To je nezapomenutelné. Byla to paní, před kterou jsem položil tisíc korun. Řekl jsem jí,

U SKUPINY KLESÁ INTELIGENCE, DALEKO BYSTŘEJŠÍ BUDETE JAKO JEDNOTLIVEC.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.