Kontrola kotlů: čas už vypršel

MF DNES - - FRONT PAGE -

se zásadně změnila. Po prázdninách se vlažnost lidí radikálně zlomila a dnes někteří topenáři hovoří o nárůstu zájmu až o tisíc procent.

„Největší boom začal v září. Denně jsme v práci šestnáct i osmnáct hodin, zkontrolujeme až dvanáct kotlů a lidé stále volají. Momentálně jim mohu nabídnout termín až v lednu, dříve to zkrátka nedokážeme pokrýt,“potvrzuje Pavel Frýdl ze zlínské firmy RanTech.

Otázka je, jak na tuto situaci budou od ledna reagovat obecní úřady, které budou své lidi do domácností posílat. Některé radnice budou benevolentní, jiné se pro změnu již nemohou dočkat, až nový „bič“vytáhnou na chronické zamořovatele. A jsou i takové, kde si práci s novou agendou ani nedokážou představit.

„Domnívám se, že v opodstatněných případech bude nutná jistá přiměřená míra tolerance ze strany kontrolních úřadů. Nicméně obecně vzato bude asi smysluplnější, aby se kontrola provedla řádně, byť s mírným prodlením, než vůbec nebo ještě hůře narychlo nějakým pokoutním způsobem,“dodává Mojmír Krátký.

Foto: AP

1926–2016 Kubánský vůdce Fidel Castro, který své zemi vládl téměř půl století, zemřel. Na Kubě byl značně populární navzdory tomu, že jeho režim brutálně porušuje lidská práva. Strana 6

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.