Ribéry se upsal Bayernu do roku 2018

MF DNES - - SPORT -

Rekordmanka Světového poháru v běhu na lyžích Marit Björgenová vyhrála po roční mateřské pauze hned první distanční závod sezony. Šestatřicetiletá Norka zvítězila na 10 km klasicky ve finské Ruce a připsala si 103. pohárový triumf v kariéře. Klasickou patnáctku mužů ovládl domácí Iivo Niskanen, jediné české body včera získal devětatřicetiletý Lukáš Bauer za 29. místo. Šestinásobná olympijská vítězka a čtrnáctinásobná mistryně světa Björgenová vynechala minulý ročník kvůli těhotenství a do Světového poháru se vrátila jedenáct měsíců po narození syna. V sobotním sprintu byla čtyřnásobná vítězka elitního seriálu desátá, ale včera už přemožitelku nenašla. (ČTK) Francouzský fotbalista Franck Ribéry by měl v Bayernu Mnichov působit minimálně do roku 2018. Třiatřicetiletý špílmachr prodloužil s bavorským velkoklubem o rok smlouvu, jež mu měla vypršet na konci této sezony. Ribéry přišel do Bayernu v roce 2007 z Marseille a s jeho jménem je spojena mimořádně úspěšná dekáda klubu. Nevysoký fotbalista se podílel na šesti bundesligových titulech, pěti triumfech v Německém poháru, vítězství v Lize mistrů, Superpoháru UEFA či mistrovství světa klubů. (ČTK)