Vychutnejte si ho stejně, jako relaxujete – pokaždé jinak

MF DNES - - ONA DNES INSPIRACE – PARTNER RUBRIKY JE KINGSWOOD - Blanka Kubíková

Tuzemským městům se (až na výjimky) podařilo vymýtit kýče, takže při bloumání mezi stánky si můžete připadat jako na staročeském jarmarku. Zboží tu nabízejí kováři, švadleny, pletařky, skláři, perníkáři… Většinou za doprovodu kulturních pořadů, na Mikuláše jim bude konkurovat nadílka, v Ostravě i ohňostroj. V Praze zkuste jít z toho nejznámějšího, v sousedství orloje, malebnými uličkami na Václavské náměstí nebo na náměstí Republiky, případně vypravit se do centra jakékoli městské části. Ve velká tržiště kolem pódií s nabitým programem se promění náměstí všech krajských měst. V Plzni si navíc můžete objednat průvodce na hodinovou procházku centrem. U brněnského moderního orloje na náměstí Svobody máte šanci „chytit si“jednu z

350

skleněných kuliček a před Starou radnicí od 8. do nabízejí designéři šperky, módu, svítidla či porcelán. Ve velkých městech trhy většinou fungují denně, v menších jen o víkendech.

Na Křivoklátě a se přenesete do středověku a nachomýtnete se k návštěvě Jana Lucemburského. Pro změnu na výlet do první republiky zvou a Sternbergové na Český Šternberk, Slavkov u Brna láká na kostýmované prohlídky a řemeslný jarmark, Kutná Hora pořádá vedle tradičních akcí na Palackého náměstí poprvé i víkendová Betlémování pro děti a trhy u světoznámé Kostnice v Sedlci Baobab jako vánoční stromeček slibuje Zoo Dvůr Králové nad Labem a milovníky vína a regionálních dobrot naláká festival Víno zblízka

a v brněnských restauracích.

3. 15.12. 3. (3. 12.). 4. 12. Spiced Apple (3., 4., 10. 4.12.

Kingswoodu 3. 12. 11. 12.) V dnešní uspěchané době nám nezbývá příliš času, abychom zpomalili a odpočinuli si. Najděte si chvilku pro sebe, dejte si nohy nahoru a v poklidu si vychutnejte nový cider Spiced Apple od Kingswoodu.

Odměňovat se výjimečnými momenty, při kterých vypnete a odpoutáte se od každodenních starostí, je potřeba. Zastavte se, otevřete si sezonní novinku od a přeneste se alespoň na okamžik do bezstarostných chvil. Tento prémiový cider vás hned po otevření zaujme příjemnou vůní jablka doplněnou o jemné tóny skořice a vanilky. chutná skvěle jak na ledu ve chvílích, kdy potřebujete osvěžit, tak svařený, aby vás příjemně zahřál.

onadnes.cz

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.