Rohlíčky babičky Jiřinky

MF DNES - - ONA DNES RECEPTY -

foodblogerka Moje zlínská babička byla vynikající kuchařka, její specialitou bylo sladké. Brzo ráno vstala, aby až se probudí vnoučata, bylo napečeno. Její rohlíčky byly jeden jako druhý. Pak jsme je pekly s mámou a dnes je pečeme u nás doma. Recept na ně jsem nemohla vynechat ve své kuchařce.

g mletých vlašských ořechů g třtinového moučkového cukru g hladké mouky (plus na pomoučení), pro bezlepkovou variantu použijte pohankovou hladkou

velké nebo malá šťastná vejce špetka mořské soli na krém: pudink (vanilkový nebo čokoládový)

ml mléka g změklého másla g třtinového moučkového cukru lžíce kakaa lžíce rumu na polevu: g čokolády ze kakaa (nebo g hořké, g mléčné) ml smetany ke šlehání

Smícháme ingredience na těsto, pokud lepí, přisypeme ještě trochu mouky. Zabalíme do fólie a necháme odležet alespoň hodinu v lednici. Předehřejeme troubu na °C. Z vychlazeného těsta vytvarujeme malých rohlíčků: ukrojíme kousek těsta a na lehce pomoučeném vále vytvoříme tenký váleček, který nakrájíme na odpovídající dílky, konce zaoblíme a váleček ohneme. Pokládáme na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme přibližně minut, do lehkého zlátnutí.

175 150 15

Uvaříme hustý pudink s použitím pouze ml mléka. Než úplně vystydne, vmícháme nebo vmixujeme g másla (jinak by se utvořily hrudky a bylo by velmi těžké vyšlehat hladký krém). Zbylé máslo vyšleháme spolu s cukrem, pak postupně pomalu přidáváme pudink, kakao, rum a stále šleháme.

Hotový krém nanášíme na spodní lehce zploštělou stranu vychladlého rohlíčku pomocí zdobicího sáčku (nebo nožem). Dáme do chladu. Čokoládu necháme rozpustit spolu se smetanou ve vodní lázni. Rohlíčky s krémem namáčíme v mírně vychladlé polevě. Hotové rohlíčky odložíme do krabice a necháme odležet v chladu.

250 50

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.