Praha schválila úpravy nábřeží za 140 milionů

MF DNES - - PRAHA - Kateřina Havlická redaktorka MF DNES

Od punku ke stabilní službě. Sdílená růžová kola, díky kterým mají Pražané vyšší možnost přijet včas na zkoušku nebo do práce, budou v metropoli v příštím roce více vidět. Společnost Rekola, která bikesharing v Praze rozjela, získala nového investora. Tím je podnikatel Ondřej Fryc a jeho firma Spread Capital. Fryc na začátku nového tisíciletí založil internetový obchod Mall.cz, který později prodal.

V půjčovně kol bude Spread Capital údajně jen menšinovým vlastníkem s podílem v řádu desítek milionů. Bližší informace jsou však podle Fryce obchodním tajemstvím. „Budeme investorem, který nezasahuje, dokud o to není požádán,“nastínil Fryc svou roli ve firmě, která kola půjčuje kromě Prahy i v Českých Budějovicích či Olomouci. Už za dva roky se však Rekola z Prahy možná stáhnou, a to paradoxně kvůli tendru, který má půjčování kol v metropoli zaštítit.

Protože se magistrátu možnost bikesharingu líbila, požádal dopravní podnik, aby vypsal výběrové řízení na provoz městské půjčovny. Služba funguje například v Paříži, Barceloně nebo Mnichově. Tendr za sto milionů korun už běží a přihlásili se do něj i majitelé růžových kol. Včera však oznámili, že ze soutěže vypadli kvůli diskriminačním kritériím a že podali stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Rekola chtějí, aby město tendr zrušilo a nadále spolupracovalo s nimi. „Takhle bude Praha lít sto milionů do kanálu. My to umíme lépe a levněji. Rozhodně není rozumné mít v Praze dva bikesharingy. Záleží na spoustě okolností, ale je možné, že se z Prahy úplně stáhneme,“uvedl zakladatel firmy Rekola Vítek Ježek. Ředitel dopravního podniku Martin Gillar podle svých slov stížnost Rekol nemůže

Praha vylije sto milionů do kanálu. Rozhodně není rozumné mít v Praze dva bikesharingy.

Pražští radní včera schválili koncepci přeměny Dvořákova nábřeží v úseku, který ohraničují Štefánikův a Čechův most. Počítá s úpravami za 140 milionů korun, nutná je zde například rekonstrukce vozovky poškozené povodněmi.

Úpravy by mohly začít v roce 2018, vyplývá z koncepce, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR).

„Cílem koncepční studie je navrátit tuto část břehů Vltavy zpět mezi místa, která volíme nejen jako příjemnou a bezpečnou cestu do práce, ale která jsou atraktivní i pro trávení volných chvil,“uvedla náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice).

Koncepce počítá se snížením počtu jízdních pruhů ze čtyř úzkých na tři širší, vyznačením pruhu pro cyklisty, s rozšířením chodníků a s novými přechody pro pěší.

Navrhuje také obnovu stromořadí, choulostivé lípy by měly být nahrazeny javory. Upravit by se měl i parčík u Anežského kláštera, v němž sídlí Národní galerie. Ta v nedávné době otevřela veřejnosti své zahrady. (ČTK) komentovat. „Zadávací řízení běží, takže by to bylo neetické. Počkáme, jak spor dopadne,“řekl Gillar.

Jedním kritériem pro účast na zakázce je údajně vybudování stabilních stanic. To majitelé firmy Rekola považují za zpátečnické. Sami používají přemístitelné stojany roztroušené po celé Praze a zákazníkům dokonce dovolují kolo po použití zamknout kdekoliv jinde: třeba u sloupu veřejného osvětlení nebo u zábradlí. „Stanice budou velkým zásahem do infrastruktury. Musely by být minimálně 150 metrů od sebe, aby tam lidé mohli dojet, a navíc velké jako autobus. Je to zbytečné a drahé,“říká Ježek a dodává, že na Západě už se od stanic upouští. Zaparkovat mohou lidé podle něj kdekoli. Aby jim to firma usnadnila, zavede do svých pražských a brněnských Prahy klidně brázdit. A s kopci by mu v budoucnu mohlo pomoci zařízení, které Ježek nazývá automatická převodovka. To by od určité rychlosti samo zařadilo jiný převod, aby se cyklistovi jelo lépe.

„Překvapilo nás, že se naši zákazníci vydávají i do kopců, protože kola zatím nemají přehazovačku. Víme třeba, že často lidé jezdí do Dejvic přes Chotkovy sady,“popisuje Ježek. Namísto současných zhruba 120 růžových kol by se jich v Praze od příštího roku mohlo pohybovat asi o padesát více.

Foto: Tomáš Krist, MAFRA

V dílně Zakladatel firmy Rekola Vítek Ježek plánuje, že v příštím roce bude v Praze k dispozici 170 růžových kol. Dnes jich je ve městě asi 120.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.