Paroubek chystá politický comeback

MF DNES - - FRONT PAGE - Ondřej Leinert, Adéla Paclíková reportéři MF DNES

Obchodování na burze a sledování komodit někdejšímu premiérovi Jiřímu Paroubkovi začíná být těsné. Pomýšlí na návrat do politiky. V rozhovoru pro MF DNES přiznal, že o svém comebacku vyjednává se stranickými buňkami ČSSD.

Ať už přímo mezi straníky, nebo jako nestranický kandidát do příštích sněmovních voleb. „Já těch nabídek mám víc. Pokud jde o vstup, tak v sociální demokracii se vstupuje do místní organizace. Tyto věci probíhají na několika místech a já to zvažuji,“řekl Paroubek.

Podle informací MF DNES vyjednává Paroubek o svém angažmá v Libereckém kraji, mluví se také o pražské buňce ve Velké Chuchli nebo v Praze-západ. „Ano, zazněly zprávy, že by o to stál, ale zatím žádná přihláška podána nebyla,“řekl šéf buňky v Praze 5 Jan Smetana, kam Velká Chuchle spadá.

Liberecký kraj má zase podle zdrojů redakce problém najít silného lídra do voleb. „Tam by to mělo logiku. Paroubek tam jezdí na chatu a ten kraj dobře zná. Jeho ideální šance je, aby ho zvolili v nějakém kraji lídrem jako nestraníka. Kandidátky sice schvaluje vedení, ale kdo by si dovolil sáhnout na bývalého premiéra, který ČSSD v roce 2005 zachránil?“přemýšlí zdroj z ČSSD.

Podle něj Paroubka oslovují lidé třeba ze severní a střední Moravy nebo ze Středočeského kraje. „Po politicích jeho naturelu je očividně poptávka. Je na Jirkovi, jestli se poučil z věcí, které tady byly, ale člověk jeho typu by posilou byl,“říká poslanec z Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna.

Jiní straníci by Paroubka raději viděli spíše třeba v roli poradce. Další mu však nezapomínají, že z ČSSD odešel a založil si konkurenční stranu. „Mohu pomoci svými zkušenostmi k tomu, aby ČSSD zlepšila svoji politickou pozici. Mohu být jen voličem, členem a mohu hrát i větší roli, nevnucuju vůbec nic,“říká Jiří Paroubek.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.