Rodné číslo z nich udělalo dlužníky

Operátor neověřoval údaje od podvodnice, mezi dlužníky zapisoval nevinné ženy

MF DNES - - Z DOMOVA - Artur Janoušek reportér MF DNES

Podvodnice z Bíliny na Teplicku se jednoduše vyhýbala registru dlužníků. Po telefonu si objednávala kabelovku a internet, za které neplatila. Když jí operátor služby odpojil, objednala si je znovu.

Mohla. Nebyla vedena jako dlužník, protože vždy hlásila vymyšlená rodná čísla. Náhodou se však pokaždé trefila do rodných čísel skutečně žijících žen a ty se místo ní dostaly do databáze dlužníků.

Případ, který včera řešil soud v Teplicích, ukazuje, jak snadno lze operátora oklamat a jak jednoduše se může nevinný člověk stát úředně dlužníkem.

Pětačtyřicetiletá Eva D. dobře věděla, že pokud nezaplatí operátorovi za služby, dostanou se její údaje do registru dlužníků, kde si firmy a banky ověřují klienty, a ona podruhé už kabelovku a internet nedostane.

Od začátku také věděla, že platit nebude. „Neměla jsem peníze,“vymlouvala se. Proto když v květnu 2014 při telefonickém objednávání služby od O2 měla sdělit své rodné číslo, řekla jen datum narození, čtyřčíslí na konci si vymyslela.

Jakmile jí operátor nezaplacené služby odpojil, Eva D. se přestěhovala, znovu zavolala do O2, nahlásila jinou adresu, mírně pozměnila svoje příjmení a opět i rodné číslo. Uspěla a zase nic neplatila. Celkem nyní dluží přes 30 tisíc korun, které od ní O2 vymáhá.

Týdny zbytečných nervů

Jak předpokládala, všechny údaje, které nahlásila, se dostaly do registru Solus. Pravděpodobnost, že vymyšlená rodná čísla někomu patří, byla mizivá. Avšak stalo se. Jedna z žen pochází z Rychnova nad Kněžnou, druhá z Varnsdorfu. Ta první o tom ani nevěděla, pro druhou to však mělo nepříjemný dopad.

Když šla letos v lednu do Komerční banky žádat o hypotéku, dozvěděla se, že ji nedostane, neboť je evidována v seznamu dlužníků.

„Tolik běhání a nervů, to si nikdo nedokáže představit,“řekla. Podala žádost o vyškrtnutí ze seznamu, šla na policii, na Solus. Mezitím málem přišla o šanci koupit dům, za který již zaplatila realitce zálohu 50 tisíc korun. Insolvenční správce totiž předal dům jiné realitce. Trvalo 14 dní, než ji Solus vymazal, a další dva měsíce, než jí banka dala úvěr.

Ukazuje se, jak problematické může být telefonické objednávání služeb, při němž si klient může své osobní údaje vymýšlet. „Vezmeme-li v úvahu počet smluv, které se zákazníky každý rok uzavřeme, můžeme říct, že k takovýmto případům naštěstí dochází ojediněle,“sdělila mluvčí O2 Lucie Pecháčková. „Pokud jsme někomu způsobili nepříjemnosti, velmi se za to omlouváme,“dodala s tím, že technici běžně při zapojování služeb v domácnostech kontrolují totožnost zákazníků podle občanky.

Sdružení Solus údaje od operátorů nebo bank jen slepě přebírá, ověřovat je nemůže. „S cílem předejít těmto podvodům žádalo sdružení opakovaně zástupce ministerstva vnitra, aby mohlo ověřovat totožnost klientů v evidenci obyvatel. To se bohužel nepodařilo,“řekl zástupce sdružení Miroslav Beneš.

Obžalovanou ženu z Bíliny včera teplický soud poslal za podvod na rok do vězení. Byla v podmínce za to, že se nestarala o děti. Dohromady byla trestána už čtyřikrát, mimo jiné i za jiný podvod.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.