Po otřesu v dole zahynuli horníci

MF DNES - - ZE SVĚTA - Jana Šafaříková redaktorka MF DNES

Rada bezpečnosti OSN včera uvalila na Severní Koreu nové sankce v reakci na zářijový jaderný test, který Pchjongjang provedl. Byl už pátý v pořadí a z dosud provedených jaderných zkoušek největší. Cílem sankcí je snížit zemi roční příjmy z exportu o více než čtvrtinu. Rezoluce předpokládá snížení exportu uhlí, které je pro KLDR hlavním vývozním artiklem, asi o 60 procent. Zakazuje rovněž export mědi, niklu, stříbra a zinku. (ČTK)

Při hledání islámských radikálů musela německá kontrarozvědka zabrousit i do vlastních řad. Jednoho našla mezi zaměstnanci.

Po silném půdním otřesu zahynulo v dole na těžbu mědi na jihozápadě Polska pět horníků a další tři se včera ještě pohřešovali. Otřes o síle 4,4 stupně Richterovy škály nastal v úterý večer v dole Rudna ve městě Polkowice. Ohnisko zemětřesení bylo poměrně nízko, v hloubce pouhých deseti kilometrů: většina tunelů byla zavalena kameny. V postižené oblasti bylo v tu chvíli 16 horníků. (ČTK)

Klidně to může být scénář béčkového filmu z kriminálního prostředí: otec od rodiny ve středních letech přes den pracuje jako bankovní úředník a ani jeho manželka neví, že vede dvojí život. Muž tajně přestoupí k islámu, infiltruje hlavní tajnou službu v zemi s cílem vynášet citlivé informace a vyhodit do vzduchu její sídlo. Přes internet se baví s člověkem, který s jeho plány sympatizuje.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.