Koupím

MF DNES - - PRAHA - Jakub Heller redaktor MF DNES

Třída plná českých žáků si čile povídá se svými vrstevníky z Jihoafrické republiky (JAR). Nejde však o výměnný pobyt. Tuto možnost nabízí moderní technologie.

Přesně tohle se včera dopoledne odehrálo v jedné z učeben Základní školy Červený vrch ve Vokovicích. Třída deváťáků tam trávila dopoledne živým hovorem v angličtině s jihoafrickými dětmi. Vokovická škola se totiž zapojila do programu firmy Microsoft s názvem Skype ve třídách. Za pomoci webové kamery a oblíbeného programu pro telefonování po internetu se mohou její žáci během několika chvil spojit s vrstevníky na druhém konci světa.

„Těšíme se teď na letní prázdniny, které nám začínají na začátku prosince. Volno budeme mít celých pět týdnů,“zaznělo například od jedné z afrických studentek. Asi není nutné dodávat, že když se svými spolužáky zjistila, že české děti Vykupuji knihy i celé knihovny. 775699350111934

noty a gramofonové desky, celou sbírku i pozůstalost. T: 721248649115427 Kompletní znění inzerátu na: www.vfn.cz kariéra. Nástup leden 2017. Kontakt: v.s. Rittsteinová 224967407, hana.rittsteinova@vfn.cz nebo Mgr. Podaná 224967121 zuzana.podanakovarikova@vfn.cz. mají v létě volno dva měsíce, vyvolalo to ve třídě v cípu černého kontinentu vyvolalo pozdvižení.

Devět tisíc kilometrů v mžiku

s žákem z jiné země je přece jen něco jiného,“říká.

Vyučovací hodina, během níž se odehrává takzvaný mystery Skype (tajemný Skype, pozn. red.), začíná většinou podle stejného vzorce. „Učitelé z různých konců světa se domluví, že si zavolají, a nechají děti hádat, kam se dovolali,“vysvětluje manažer programu vzdělávání společnosti Microsoft Karel Klatovský podstatu mystery Skypu. Pomocí otázek, na které získávali žáci odpovědi typu ano–ne, se jako první správného řešení dobrali Jihoafričané. K uhodnutí české metropole jim zřejmě nejvíce pomohla otázka, zda naše země nesousedí s Německem. Ani čeští žáci se však nenechali zahanbit a během několika chvil své vrstevníky dohnali.

„Není to jen o jazyku a komunikaci. Žáci musí zapojit i spoustu dalších vědomostí od zeměpisu až po historii a navzájem spolupracovat,

Foto: Roman Pacvoň, Airside

Studium přes Skype Čeští žáci poznávají díky programu Skype studenty z celého světa. Do Jihoafrické republiky, kam vokovičtí studenti volali včera, je to vzdušnou čarou téměř devět tisíc kilometrů.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.