5

MF DNES - - MAGAZIN + TV -

život je přece víc. Nechci jen říkat, že se mi povedl forhend. Dávat fotky z tenisu umí každý. Ale vzpomenout si třeba, že brzy můžou vymřít orangutani, je pro mě taky důležité. Asi tím nic nezměním, ale že jsem aspoň trochu přispěla, je pro mě jako vítězství.

Proto jste byla nedávno na natáčení pořadu Show Jana Krause na podporu Jiřího Bradyho? Byla. Nemusela jsem nic říkat, ale chtěla jsem vyjádřit, co si myslím. Nelituju toho.

Není divné, že jste vystoupila proti gestu prezidenta, u něhož jste pár týdnů předtím byla na Hradě jako bronzová olympionička? Na Hradě jsem byla přesně proto, jak jsem odehrála olympiádu. Že jsem reprezentovala, a ne proto, že mě tam pozval konkrétně Miloš Zeman. Všichni jsme tam šli ze stejného důvodu. Nechci se vyjadřovat k politice, protože jí nerozumím. Ale můžu mít názor. A můžu ho říct nahlas.

Ale takhle už vás na Hrad nepozvou. To se nedá nic dělat.

V minulých letech vás postihly dvě docela těžké chvíle. Bylo vám hůř, když vám řekli, že máte pozitivní test na doping, nebo když jste se dozvěděla, že tátu zatkla policie za obchod s drogami? Samozřejmě když zatkli tátu.

Můžete ty dva momenty popsat? S tátou se to stalo, když jsem byla na turnajích v Austrálii. Leden 2012. Volala mi máma někdy v šest ráno, celá ubrečená. „Musím ti něco říct.“Ptám se, co se děje, ale položila to. Volám zpátky a vylíčila mi, co se stalo a jak tátu odvedla policie. Co následovalo, se ani nedá popsat. Řev, vztek, bezmoc. Nevěděla jsem, co bude dál. Já v Austrálii, sestra v Americe a máma sama doma. Nemohly jsme jí nijak pomoct.

A doping? To byl listopad 2012, pátek. V jedenáct večer mi přišel mail, že mám zákaz hraní na dva roky. Nejdřív jsem nevěřila. Já? To je blbost. Vždyť nic neberu. Začala jsem hystericky brečet a nikdo nevěděl, co se děje. Běžela jsem do svého pokoje a hlavou mi lítala miliarda myšlenek. Pak mi došlo, že to bude z přípravku na pročištění organismu a hubnutí. V tu chvíli se mi zbořil svět.

Ten první mail byl na dva roky?

Česko díky ní nedávno získalo pátý titul ve Fed Cupu za posledních šest let. Za stavu 1:2 vyhrála důležitou dvouhru a po boku Karolíny Plíškové i rozhodující čtyřhru.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.