Závod s časem: D8 se dodělává na poslední chvíli v mrazu

MF DNES - - FRONT PAGE - (jp)

Dálnice D8 přes České středohoří se má otevřít za dva týdny, ale na některých místech pořád vypadá jako staveniště. Někde není ani položený asfalt.

Silničáři se totiž rozhodli na poslední chvíli v říjnu v jednom kritickém úseku odtěžit násep a znovu tam položit lehčí materiál, aby snížili tlak na přilehlý most. „Průzkum ŘSD u prackovické estakády včas upozornil na problémy, které jsme mohli odstranit, a technické řešení funguje,“ujistil včera ministr dopravy Dan Ťok. Jenže v zimě hrozí, že asfalt dostatečně nepřilne a bude se zase opravovat. Reportér MF DNES prošel ve středu pěšky kolem D8, aby ověřil, jak je dálnice připravená. Jezdit se má po ní 17. prosince.

Už devět let se staví dálnice D8 do Ústí. Přesto mají dělníci co dělat, aby ji stihli dokončit v posledních dvou týdnech. Jinak je kariéra ministra dopravy ohrožena.

Dálnice D8 mezi Lovosicemi a Ústím se staví už devět let, takže člověk by čekal, že dva týdny před otevřením už na ní dělníci budou zametat nebo kreslit čáry. Omyl.

Na novém úseku D8 překvapivě pořád uvidíte bagry a silniční válce, a naopak na několika desítkách metrů neuvidíte ani asfalt a svodidla. Redaktor MF DNES kolem podstatné části tohoto úseku prošel pěšky. První dva kilometry jsou kompletně připravené na otevření. Dál už ne. Pořád se tam staví.

Takový stres, když navíc začíná mrznout a sněžit, samozřejmě nebyl v plánu. Ředitelství silnic a dálnic se však rozhodlo na poslední chvíli na jednom místě dálnici ještě „rozebrat“, znovu do ní vybagrovat díru a položit jiný povrch. „V místě Prackovické estakády jsme na pokyn investora nedávno museli odtěžit část násypu a doplnit jej lehčím materiálem, abychom pomohli ulevit problematickému území kolem stavby. V těchto dnech pokládáme asfaltový koberec. Všechny uvedené práce jsou otázkou několika dní,“vysvětlila ve středu Iveta Štočková, mluvčí stavební firmy Eurovia.

Odložit, nebo narychlo dodělat

To „nedávno“bylo podle informací MF DNES v říjnu a práce nepřímo souvisí s velkým sesuvem v roce 2013. Ještě letos v říjnu se stavbaři rozhodovali, zda otevření dálnice přece jen neodloží na jaro 2017.

Celá patálie s prackovickou estakádou začala poté, co dálnici zavalil sesuv (asi půl kilometru od tohoto místa), stavbaři likvidovali jeho následky a geologové jim poradili prozkoumat i okolí. „Upozorňovali jsme, že problém sesuvu se může objevit i jinde. Skutečně se tam naměřily i nějaké pohyby svahu,“vysvětluje jeden z odborníků, který pracuje přímo na tomto úseku dálnice. Jenže Ředitelství silnic a dálnic podle něj trochu otálelo, byť projekt sanace u Prackovické estakády mělo nejméně rok. Práce začaly až teď na podzim. „Nepopírám, že určité prvky se budou dodělávat i po otevření, ale není to tak, že se dálnice sedmnáctého otevře a osmnáctého zase zavře. Pokládat asfalt v zimě není optimální, ale pořád je lepší otevřít dálnici a pak ji třeba příští rok na čtrnáct dní zavřít a něco vyfrézovat,“dodává již citovaný odborník. Termín otevření 17. prosince se tedy pravděpodobně stihne. Mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold včera vysvětlil, že kvůli počasí nyní stavbaři předehřívají asfalt na vyšší teplotu, než je obvykle požadovaná, aby vydržel.

Politicky nestabilní dálnice

Dálnice D8 je citlivou záležitostí nejenom geologicky, ale i politicky. Premiér Bohuslav Sobotka v listopadu řekl, že kdyby mohl, tak by odvolal nejen své dva ministry za ČSSD, ale i ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO). Jeho výhrady se týkají hlavně jiných věcí, třeba budoucnosti výběru mýta, ale nedodržení termínu otevření dálnice by Ťokovi nepomohlo. I další Ťokův šéf, předseda ANO Andrej Babiš často nadává, že páteřní síť dálnic se staví v Česku vlekle už desítky let. I když Babiš přímo neřekl, že by Ťoka odvolal, kdyby se dálnice nestihla otevřít, v kuloárech se o takové možnosti spekulovalo.

Alpský výhled

Nová D8 je na české poměry krásná dálnice. Na šestnácti kilometrech mezi Lovosicemi a Řehlovicemi projedete po 19 mostech a dvěma tunely. V jednom místě nad Prackovicemi se může posádka vozu pokochat téměř „alpským“výhledem na hluboký labský kaňon. Dálnice je také poměrně šetrná k estetice krajiny. Začátek úseku u Opárna spatříte, až když stojíte u něj. Dálnice je zaříznutá do terénu a nepůsobí rušivě.

Foto: Iveta Lhotská a Jakub Pokorný, MAFRA

Finiš Na estakádě u Prackovic se stále intenzivně pracuje, odborníci sledují průběh zátěžových zkoušek.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.