Ceny Anděl hlásí změny, pořadatel Wronka končí

MF DNES - - KULTURA - — Václav Hnátek

Po třinácti letech zřejmě přijde zásadní změna v podobě výročních Cen Anděl, které uděluje Akademie populární hudby. Právě tak dlouho je totiž zajišťovala společnost Lewron Music Leška Wronky. „Po dohodě s Českou národní skupinou Mezinárodní federace hudebního průmyslu IFPI vracíme této organizaci licenci na pořádání cen. Tímto chceme Vám všem poděkovat za dlouholetou spolupráci a většině z Vás za přízeň a podporu při organizaci tohoto večera,“napsal včera Wronka ve svém prohlášení.

O cenách svým hlasováním rozhoduje akademie, která sdružuje hudební novináře, tuzemské vydavatele a další zástupce takzvané odborné veřejnosti. Hlasování, které se obvykle koná začátkem roku, si chce IFPI zajišťovat sama. „Hledáme nového partnera, který by uspořádal závěrečný ceremoniál, a budeme se snažit, aby se galavečer uskutečnil. Zatím však nejsme tak daleko, abychom zveřejňovali jakákoliv jména,“řekla MF DNES ředitelka české IFPI Petra Žikovská.

Večer, na němž se sošky předávají, se koná zpravidla začátkem dubna a dosud jej živě přenášela Česká televize. „Pokud se pořádání ujme někdo jiný, jsme připraveni s ním o spolupráci jednat,“uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová. „Doufáme, že ocenění Akademie populární hudby a udílení Cen Anděl bude v budoucnu i nadále největší událostí naší hudební branže,“přeje Andělům Wronka.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.