První pořádný sníh dělal problémy v dopravě

Na horách napadly desítky centimetrů sněhu, v Jizerských horách policie uzavřela tahy do Polska. Nasněžilo i na Vysočině.

MF DNES - - FRONT PAGE -

Vánice Muž u obce Sněžné u Nového Města na Moravě se prodírá vánicí. Silný vítr a vydatné sněžení způsobily potíže v dopravě na silnici i na železnici zejména v Libereckém kraji a na Vysočině. Místy napadly desítky centimetrů a sněžit má i dnes.

První letošní příval sněhu působil potíže především ve vyšších polohách hor. V Libereckém kraji napadlo až 20 centimetrů sněhu, policie uzavřela pro nákladní auta úseky silnic číslo 10 z Tanvaldu na Harrachov a číslo 13 z Mníšku přes Frýdlant na Habartice. Včera k tomu přibyly další komunikace, kterými auta uzavírku na silnici 13 objížděla. Problémy měla kvůli mokrému sněhu, který na silnicích tvořil klouzavou břečku, nákladní auta i jinde. Na Semilsku a Jičínsku se s potížemi potýkaly i vlaky.

Na Vysočině napadlo deset centimetrů sněhu, s problémy se potýkaly kamiony, které nemohly vyjet do kopců. Policie evidovala desítky nehod, na D1 přišel jeden řidič o život. Podobné problémy by kamiony měly i na silnici I/56 na Slovensko, proto ji silničáři z preventivních důvodů už v pondělí uzavřeli.

Podle meteorologů má na horách sněžit až do dnešního poledne a silný vítr tam může tvořit sněhové jazyky a závěje.

Foto: Petr Lemberk, MAFRA

Foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava v bílém

Masarykovo náměstí v Jihlavě pokryla sněhová pokrývka, kvůli které jinde v kraji havarovaly desítky vozů. Na D1 komplikovaly dopravu kamiony, které nemohly vyjet do kopců.

Foto: FK Jablonec

Odloženo V Jablonci nad Nisou napadlo okolo 30 centimetrů sněhu. Příval si vynutil odložení chystaného ligového zápasu.

Sníh komplikoval dopravu na Vysočině (nahoře) i v Jizerských horách. 2x Foto: MAFRA

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.