Příliš důležitý most

Oprava Barrandovského mostu způsobí zácpy i ve vzdálených částech Prahy

MF DNES - - PRAHA - Roman Šafhauser redaktor MF DNES

Barrandovský most se v loňském roce stal nejvytíženějším úsekem v Česku. Projelo po něm denně 136 tisíc aut. Jenže most z roku 1988 je na hranici životnosti a musí co nejdříve podstoupit kompletní rekonstrukci. Mluvit o možném kolapsu dopravy je namístě.

„Ve výhledu, nejpozději však do roku 2020, bude nutno realizovat výměnu všech vrstev vozovky včetně hydroizolace, sanaci dilatačních mostních závěrů a opravu odvodňovacího systému celého objektu,“uvedla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Úvahy o celkové rekonstrukci mostu zveřejnil náměstek primátorky Petr Dolínek v on-line rozhovoru pro server Lidovky.cz. Vzhledem k rozsáhlosti prací by se řidiči měli obrnit velkou dávkou trpělivosti. Dopravní omezení by mělo trvat několik let.

„Dopravní omezení budeme připravovat tak, aby byl zachován maximální možný průjezd, a zřejmě budeme muset rekonstrukci rozdělit do více let,“řekl MF DNES o průběhu oprav Dolínek s tím, že přípravy jsou na začátku.

Celkově jsou na mostě čtyři jízdní pruhy v každém směru, opravy si vyžádají částečné uzavření minimálně jednoho pruhu. Na komunikaci fungující jako klíčová část Městského okruhu a zároveň jako spojnice mezi dálnicemi na západě a východě Prahy může i mírné omezení vyvolat dopravní kolaps.

Ve snaze dostat se na druhý břeh by si řidiči mohli najít cestu například přes Prahu 6, kterou doprava trápí již nyní. „Obávám se definitivního kolapsu Patočkovy a Milady Horákové. Ideální by bylo, kdyby se před opravou mostu podařilo dostavět vnější okruh,“sdělil své obavy starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Objízdná trasa neexistuje

Nedostavěný Pražský okruh, jehož východní a severní část rozhodně do roku 2020 stát nebudou, potrápí většinu pražských řidičů, kteří se budou snažit hledat jiné cesty.

„Uzavření jen jediného pruhu Barrandovského mostu vyvolá u řidičů zmatek. Pokud se uzavře více než jeden pruh, bude to pro Prahu téměř katastrofa. První den lze s jistotou očekávat dopravní kolaps,“předpovídá pro Pražany temnou budoucnost mluvčí asistenční služby ÚAMK Petr Vomáčka. Podle něj je Barrandovský most natolik strategickou částí dopravy, že za něj ani neexistuje v Praze náhrada.

Chvíli řidičům potrvá, než naleznou jinou trasu. Největší dopad budou mít opravy na vnitroměstský provoz. Pomoci by mohl plánovaný most pro pěší a MHD. „Určitě by bylo dobré, kdyby do té doby stál Dvorecký most mezi Barrandovským a Palackého mostem, který by část problémů pro Pražany vyřešil,“míní Vratislav Filler ze sdružení AutoMat.

Jenže taková možnost se naskytne mnohem později než za tři roky, kdy mají opravy Barrandovského mostu začít.

Foto: Michal Sváček, MAFRA

Silniční rekordman Nejdůležitější dopravní tepna v Praze je také nejvytíženějším úsekem v Česku. Vloni po Barrandovském mostě projelo 136 tisíc aut denně.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.