Limuzína se Zaorálkem měla havárii

MF DNES - - Z DOMOVA -

Včera večer u Lechovic na Znojemsku došlo k dopravní nehodě. Jedním z účastníků havárie byla i limuzína, která převážela volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Ministr zahraničí byl poté se zraněním přepraven do nemocnice.

Potvrdili to jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb a mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht. O povaze jeho zranění neměli informace.

„Mohu potvrdit, že došlo k nehodě s účastí vozidla chráněné osoby. Několik osob bylo transportováno do nemocnice k ošetření,“uvedl mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht.

„Na místo jsme vyslali vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval do nemocnice v Brně-Bohunicích muže se středně těžkým zraněním,“řekla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková. Podle ní mu bylo přes šedesát let.

Podle policie se u odbočky na Oleksovice srazila dvě auta. Míru zavinění účastníků nehody nyní zjišťuje.

Havárie se stala vpodvečer. Lubomír Zaorálek měl do té doby na jižní Moravě předvolební program. Po páté hodině byl ještě na Znojemském historickém vinobraní.

Ministr zahraničí patří mezi představitele státu, o jejichž bezpečnost se policie stará. Mezi chráněné osoby patří i prezident republiky či premiér. (ČTK)

Místo nehody Nehoda několika vozů se stala večer u Lechovic na Znojemsku. Zaorálek měl včera na jižní Moravě předvolební program.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.