Tipy na víkend: Výročí povodní nebo opera

MF DNES - - PRAHA -

Zažít město jinak 2017

Netradiční akce, jejíž náplň tvoří sami občané, se koná v sobotu po celé Praze. Obyvatelé promění své ulice v dílny, divadla, hřiště či koncertní pódia. Například na Žižkově v ulici Nejedlého si mohou návštěvníci od 19.15 poslechnout kapelu Ginners Fusion. Na Barrandově se dají od 12 hodin ochutnat domácí koláče a třeba na Kampě proběhne výstava Kampa očima dětí. Festival je zdarma a je přístupný všem věkovým kategoriím. Celý program na: www.zazitmestojinak.cz

Výročí povodní na Žofíně

Od ničivých povodní uplynulo 15 let. Na Žofíně se můžete v sobotu přesvědčit, jak je Praha připravená čelit případné přírodní hrozbě. Akce začíná v 10.30 a hlavním programem bude exhibice integrovaného záchranného systému, kdy návštěvníci uvidí jednotlivé složky přímo v simulované akci a vyrostou i protipovodňové zábrany. Součástí je i doprovodný program s kvízy a soutěžemi. Hrát budou hudební skupiny Eddie Stoilow, Kašpárek v rohlíku a Dixie Band Městské policie.

Dvořákova Praha

Po celé září mohou návštěvníci prostřednictvím předních světových umělců obdivovat tvorbu slavného českého skladatele. Dvořákovy skladby zazní v sobotu od 11 hodin v Rudolfinu. Víkendový program bude pokračovat v Anežském klášteře v neděli od 20.00. (dap)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.