Moravská vína zdraží

Tento ročník vinařům příliš nepřál. Projeví se to růstem ceny o 10 až 20 procent

MF DNES - - EKONOMIKA - Ivana Solaříková redaktorka MF DNES

Takový ročník vinaři za posledních deset let nepamatují. Počasí jako by po celý rok zkoušelo jejich trpělivost. Teď, když ve vinicích dokončují sběr posledních hroznů, je jasné, že výnos bude oproti loňsku někde sotva poloviční. A že cena vína půjde nahoru.

Nejdříve to byly obrovské zimní mrazy, pak dva jarní mrazíky, které lokálně poničily vinice. A pak čtyři měsíce extrémního sucha. Například ve vinařství Sonberk v Popicích posbírali zhruba o třetinu, u některých odrůd až o polovinu hroznů méně než obvykle.

„Napršelo asi 300 milimetrů za rok, což je strašně málo. Hrozny jsou drobounké, jejich bobulky menší. U některých odrůd jsme sklidili jen půl kila na keř, zatímco v jiných letech z nich i po redukci sbíráme kilo a půl,“říká ředitelka obchodu a marketingu Sonberku Dagmar Fialová. Výpadek postihl hlavně aromatické odrůdy Pálava a Tramín, které jsou pro vinařství prodejně nejúspěšnější.

„Réva byla celý rok v obrovském stresu,“potvrzuje Pavel Buriánek, technolog vinařství ZD Němčičky, které letos získalo titul Krále vín i cenu veřejnosti v soutěži Vinař roku. Déšť, na který celý rok vinaři netrpělivě čekali, pak přišel v nejméně vhodnou chvíli. Právě teď, když se začalo s vinobraním.

Žíznivá réva nasává vodu, hrozny začaly praskat a jejich šťáva se ředí. Do toho zaútočily hniloby. „Tohle bude ročník technologů,“míní Buriánek. Protože právě ve špatných ročnících se ukáže, co technolog umí a zná.

Plíseň pomohla

Se surovinou, která má málo cukrů a kyselin, si letos podle něj poradí jen dobrý „kuchař“. „Můžou vzniknout vína nádherná i katastrofální. Nůžky budou v tomto ročníku obrovsky rozevřené,“dodává.

Pozitivněji se na to dívá Ctirad Králík, sklepmistr vinařství Sedlecká vína. „Myslím, že tento ročník bude patřit k těm lepším. Mladá vína odrůd, které se sklízely jako první, jsou krásně aromatická. A ty pozdější budou robustnější než v jiných ročnících,“předpokládá.

U nich deště v době vinobraní vínům paradoxně prospěly. Tam, kde už hrozny stačily nabrat dost cukernatosti, se totiž objevila ušlechtilá botrytida – plíseň šedá, která v bobulích koncentruje cukry, kyseliny a další látky. „Ta vínům propůjčuje ušlechtilejší charakter. Bývají to krásná vína,“dodává Králík.

S čím budou muset zákazníci počítat, bude mírné zvýšení ceny. Vinaři ji odhadují na deset až dvacet procent. Ostatně už před vinobraním – ve chvíli, kdy se ukázalo, že hroznů bude letos méně – začali někteří vinaři zdražovat vína z předchozích ročníků. „Neurodilo se nejen u nás, ale i ve velké části Evropy. To se musí v ceně odrazit,“vysvětluje Pavel Buriánek.

Navíc se projeví efekt půl roku staré novely vinařského zákona, která z trhu vymýtila levná zahraniční sudová vína. Vinaři, kterým odpadla nepřiměřeně levná konkurence, si teď mohou dovolit cenu trochu zvednout. Léta ji totiž drželi uměle nízko.

„Za posledních třicet let se obecně zvedly ceny desetinásobně. U zemědělských produktů to není ani polovina,“říká sklepmistr Ctirad Králík. Jeho kolegové postupné zvyšování cen kvitují s povděkem. „Víno má nějakou hodnotu. Je v něm obrovský kus práce od vinice až po výrobu. Navíc se stále zvedá cena vstupů od suroviny až po energie,“podotýká Buriánek.

Plocha vinic se v Česku letos opět rozrostla. Podle údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského ovšem vinice obhospodařuje méně vinařů.

„Plocha registrovaných vinic dnes činí 17 832 hektarů, o 78 hektarů více než ve stejném období minulého roku. Na této ploše hospodaří 17 932 pěstitelů. Jejich počet je menší než v minulém hospodářském roku o 301. Tyto údaje naznačují zvyšování koncentrace vinohradnické výroby,“uvedla mluvčí ústavu Ivana Kršková.

Vinice postupně skupují velké podniky. Letos v září například 43 hektarů vinic skoupila vinařská skupina Vinifera. Transakce má hodnotu v řádu desítek milionů korun.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.