Město otevírá další P+R

Praha nabídla řidičům tři nová záchytná parkoviště. Desítky dalších stále chybí

MF DNES - - KULTURA -

Matěj Ludvík redaktor MF DNES

Parkovacích míst je v metropoli dlouhodobě nedostatek. Po rozšíření zón placeného stání do dalších částí Prahy se loni v srpnu situace ještě zhoršila, protože hlavní město vůbec nezajistilo jiné kapacity pro řidiče odjinud.

Teprve na podzim roku 2016 představil magistrát ambiciózní plán na vybudování šedesátky nových záchytných parkovišť P+R. Jenže uvést myšlenku v život se zatím nedaří. V některých případech město stále shání všechna potřebná povolení, jinde plánům brání místní obyvatelé, kteří se obávají nárůstu dopravy ve svém okolí.

Až včera se řidiči dočkali alespoň prvního výraznějšího přírůstku, když byla otevřena parkoviště na Kotlářce v Praze 5, ve Švehlově ulici v Praze 10 a v Písnici na jižním okraji metropole. Složité to nebylo, protože dosud tady fungovala odtahová parkoviště, která nyní Správa služeb Prahy pouze zapůjčila jiné městské společnosti – Technické správě komunikací.

„Vzhledem k nutnosti výkupu pozemků i délce všech povolovacích řízení musíme hledat i doposud nevyužívané let povede nová linka metra D. Magistrát sice počítá, že do budoucna kapacitu záchytných parkovišť ještě několikanásobně navýší, ani to však nemusí stačit. „Po výstavbě metra D budeme potřebovat dostatečně prostorná P+R parkoviště. Jenže hlavní město počítá s dvěma plochami pro 450 a 800 aut, což je naprosto katastrofální. Kapacita u konečné Depo Písnice má mít klidně i tři tisíce míst, pozemky pro to jsou,“dodává starosta Libuše.

Auta budou stát i na Vyšehradě

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.