Celníci našli v Sapě padělky za miliony korun

MF DNES - - KULTURA -

korun. Zcela novým záměrem je pak parkovací dům Motol/Roentgenova, který má stát v těsné blízkosti Nemocnice Na Homolce. V tomto případě nyní radnice páté městské části teprve začíná připravovat projektovou dokumentaci.

Snad nejkritičtější je v současnosti situace na severozápadě hlavního města, kudy denně míří za prací desítky tisíc lidí z oblasti Kladenska. Praha 6 zde ale stále nemá ani jedno P+R parkoviště. To se má v příštím roce konečně změnit.

„Na jaře chceme začít stavět na Vypichu, máme na to už v rozpočtu vyčleněno asi dvanáct milionů korun,“slibuje radní Prahy 6 pro dopravu Roman Mejstřík (ANO). Výhodou podle něj je, že stání vzniknou v docházkové vzdálenosti od stanice metra Petřiny. Tamní pozemky sice patří ministerstvu vnitra, radnice je však dostane bezplatně do výpůjčky.

Už začátkem tohoto roku se měla v Praze 6 otevřít parkovací plocha v Tobrucké ulici nedaleko stanice Bořislavka. Kvůli silnému odporu obyvatel ze sousedního sídliště se tak ale nestalo. Mejstřík přesto věří, že k dohodě nakonec dojde. „Hledáme kompromisní variantu, kde bychom část míst vyčlenili i pro místní. Plánujeme k tomu ještě společné setkání,“dodává Mejstřík. Přes tři tisíce padělků nejrůznějšího zboží objevili celníci koncem září v pražské tržnici Sapa. „Pokud by prodejci zboží prodali, majitelům ochranných známek by vznikla více než desetimilionová škoda,“uvedla mluvčí pražských celníků Ivana Kurková. Podle mluvčí celníci kontrolovali prodejní prostory v zadní části tržnice a po zahájení kontroly se dal tamní prodavač na útěk. Celníci ho dostihli a vzhledem k tomu, že kladl odpor, mu byla nasazena pouta, doplnila mluvčí. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.