Fakta Nová P+R v Praze

MF DNES - - KULTURA -

cesty, které nám umožní parkoviště otevírat rychle,“zdůvodňuje výběr míst náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Nová P+R parkoviště jsou bezobslužná a přístupná budou zdarma. Dohromady se na ně vejde až 530 aut. Stání poblíž tramvajové smyčky na Kotlářce u Plzeňské ulice je nyní koncipované pro 240 aut.

Další nově zprovozněné parkoviště ve Švehlově ulici na Zahradním Městě může přilákat řidiče díky tomu, že se nachází hned vedle frekventované Jižní spojky. Pro zájemce je zde přesně 175 míst.

Nejméně aut, konkrétně 115, zastaví na nově otevřené parkovací ploše poblíž autobusové zastávky Sídliště Písnice, která leží na území městské části Praha-Libuš. Její starosta Jiří Koubek (TOP 09) ale o budování parkoviště pro veřejnost až do středy neměl ani tušení, nikdo z magistrátu jej totiž neinformoval. „O této akci nemáme na radnici žádnou zprávu, slyším o tom poprvé,“divil se starosta.

Obyvatele Písnice a Libuše zatím příliš netrápí středočeští řidiči, kteří by si tady odkládali auta cestou do práce a pokračovali hromadnou dopravou. To se ale podle Koubka zásadně změní, až tudy za několik Na parkoviště se vejde aut. Nachází se u ulice v Praze 5. Nejbližší zastávkou MHD je asi vzdálená Odtud to tramvají či autobusem trvá na metro v opačném směru stejně dlouho ke stanici metra Má kapacitu míst. Parkoviště stojí poblíž a zastávky MHD v Praze 10. Do minut je možné dostat se na metro na lince A. Parkoviště je pro umístěno u Cesta ze vzdálené autobusové zastávky Písnice trvá na metro C šestnáct minut.

Ve jsou je

aut. Stání je ulice v Praze-Libuši.

se jednáo parkoviště, která Majitelem pozemků

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.