Jak hledáte lidi na konkrétní pracovní pozice?

MF DNES - - ENERGIE -

Pavel Puff

Vedoucí strategického náboru, ČEZ

Všechny aktuálně otevřené pozice máme na kariérních stránkách kdejinde.cz, vybrané pozice inzerujeme i na sociálních sítích a kariérních portálech. Inzerce však je jen dílkem z komplexní mozaiky náborových aktivit. Chceme podchytit šikovné mladé lidi již na škole – v některých případech dokonce neváháme pro ně místo vytvořit. V listopadu rozjedeme již třetí ročník našeho Inovačního maratonu. Třicet studentů a čerstvých absolventů má 24 hodin na to, aby přišli s kreativním řešením konkrétního zadání z praxe. Těm, kteří nás zaujmou, jsme připraveni nabídnout pracovní místo. Na osobní kontakt sázíme u našich dalších aktivit: pořádáme stáže, máme motivační programy pro žáky SŠ, jezdíme na veletrhy.

Adéla Myšková

IL Recruitment Coordinator, Foxconn

U dělnických pozic používáme převážně standardní metody, jako jsou inzerce na portálech. Pro „bílé límečky“tyto metody využíváme také, ale snažíme se zároveň využít sociální sítě. Jednáme o nastavení náborového příspěvku, využíváme motivátor odměny za doporučení zaměstnance a snažíme se zviditelnit jméno firmy v rámci regionu.

Michaela Lobkowicz

Manažerka náboru, Skanska

Nejčastěji používáme inzerci přes pracovní portály, náš web a sociální média. Při náboru nových lidí do dělnických a řemeslnických pozic inzerujeme i v tištěných periodikách a osvědčila se nám forma velkoplošné inzerce na outdoorových nosičích, které umisťujeme na naše stavby. Z inovativních postupů se nám osvědčila například aplikace Práce za rohem. Nebo cílená inzerce přes Facebook.

Kamila Říhová

Recruitment Lead, IBM ČR

Používáme klasickou inzerci na vlastních webových stránkách a specializovaných webech, sociální sítě LinkedIn a Facebook využíváme pro inzerci, kampaně, náborová videa i aktivní vyhledávání a oslovování uchazečů. Dále se účastníme pracovních veletrhů a náborových akcích na středních a vysokých školách a pořádáme vlastní náborové akce.

Lucie Blajer Specialistka HR marketingu, Komerční banka

Kombinujeme standardní formy inzerce s komplexními marketingovými aktivitami. Využíváme a testujeme nové on-line platformy, které nabízí individuální vyhledávání a přímé oslovení zaregistrovaných uchazečů, a to hlavně v oblasti IT, jako je například projekt Techloop. Anebo na WinWinJob.cz uchazečům nabízíme možnost vybrat si vlastního šéfa díky inzerci medailonků našich manažerů, kteří hledají nové členy do svých týmů. Při cílení na mladé talenty pak spolupracujeme s vysokými školami a účastníme se veletrhů pracovních příležitostí. Aktivně využíváme sociální sítě, částečně televizní reklamu a regionálně outdoorovou reklamu.

Petra Meliška

Vedoucí náboru a HR marketingu, Škoda Auto

Klasická inzerce je stále důležitá, nedílnou součástí balíčku naší komunikace také zůstává přímý kontakt s našimi potenciálními kandidáty, jako například pracovní veletrhy, pořádání dnů otevřených dveří pro studenty či odborných exkurzí. Velmi efektivním kanálem poslední doby jsou pro nás sociální sítě.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.