Piráti cílem pirátské kampaně

MF DNES - - Z DOMOVA - Zápisník Robert Oppelt reportér MF DNES

Na e-mailovou adresu předsedy Ivana Bartoše, předsedy klubu Jakuba Michálka, ale i ostatních pirátských poslanců přicházejí denně desítky mailů, kterými je údajní pirátští voliči vyzývají ke spolupráci a koalici s hnutím ANO. „Jsme pod koordinovaným tlakem. Úmyslně na nás někdo vyvíjí tlak, abychom zvážili koalici s Babišem,“popisuje Michálek. Všechny maily, dopisy a hovory jsou podle Michálka velmi podobné, mají stejná klíčová slova. Mohlo by se podle něj jednat i o koordinovanou kampaň. „Ne, není to paranoia,“rovnou dodává. „Volala mi třeba paní, že Babiš je jediný, kdo chce zamést s korupcí, a že budeme státotvorní, když s ním půjdeme do koalice,“popisuje jeden z posledních hovorů.

„Dostáváme dopisy, zprávy od našich voličů, kteří nám píší, ať spolupracujeme s ANO,“říká, ale rovnou zdůrazňuje, že to žádná kampaň nemůže dokázat.

Strana, která si postavila program na neomezené svobodě na internetu, se teď musí vyrovnávat s její odvrácenou stránkou. Ať jde skutečně o něčí kampaň, nebo názor voličů kohokoli... Tak jako tak se Piráti do koalice s ANO podle svých slov neženou a nezmění to prý ani plné e-mailové schránky.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.