Mezistátní vlaky budou jezdit rychleji

MF DNES - - EKONOMIKA -

Nový vlakový jízdní řád, který začne platit počátkem roku 2018, přinese mnoho změn. Dálkové mezistátní spoje by se měly zrychlit až o půl hodiny. Zvýšit by se měl i jejich počet. Nočních spojů kvůli rozsáhlým změnám v celé Evropě a snaze nakládat hospodárněji s penězi naopak ubude.

Nejrozsáhlejší změny v novém jízdním řádu 2018 čekají na zákazníky linky Praha–Plzeň–Domažlice–Řezno–Mnichov. „Vlaky pojedou častěji a budou rychlejší. Počet spojů se zvýší ze čtyř na sedm. Doba jízdy se zkrátí přibližně na pět a tři čtvrtě hodiny, což je asi o dvacet minut méně než u současných spojů. Cestující se mohou těšit také na komfortnější vozy německého partnera, se kterým česko-bavorskou linku společně provozujeme,“zdůraznil chystané změny Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

České dráhy počítají s tím, že o rozšířenou nabídku spojů do Bavorska bude velký zájem, protože jsou už plně využité i současné spoje. „Výhodou je, že v těchto vlacích platí regionální jízdenky. Například Skupinové víkendové jízdenky plus Německo, díky kterým lze podniknout výlet do Řezna, nebo Včasné jízdenky do Mnichova, jejichž cena se pohybuje přibližně od 370 korun,“upozornil Štěpán. Od Nového roku se cestující dostanou rychleji také do Maďarska a Polska. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.