Probudí ve vás profesionála

MF DNES - - EKONOMIKA -

Při pohledu na mapu se pozorovateli vnucuje otázka, proč musí vlaky jezdit oklikou přes Gruzii, když si mohly cestu razit přímo do Karsu. Takové řešení by se nabízelo, pokud by však v cestě nestála Arménie – vztahy mezi ní, Tureckem a Ázerbájdžánem jsou historicky i kvůli území zvanému Náhorní Karabach diplomaticky řečeno komplikované.

A tak se železnice vydala na západ, obešla Arménii přes gruzínskou metropoli Tbilisi k tureckým hranicím a dále do města Kars. Kvůli tomu délka narostla na 826 kilometrů. Ale i přesto jde patrně o nejrychlejší možnou pozemní trasu mezi Čínou a Evropou, které nedokážou konkurovat ani Rusové, ani Íránci.

Hladký průběh cesty trochu komplikují různé rozchody tratí. V Ázerbájdžánu a Gruzii jezdí vlaky po širokorozchodných tratích, Turecko používá standardní rozchod, takže vagony pro náklad čeká buď výměna podvozků, nebo budou na železnici jezdit jen takové, které se samy přizpůsobí.

I když nové spojení částečně kopíruje čínské představy o nové Hedvábné stezce pro 21. století, jen ji posouvá směrem na sever přes Kaspické moře, Peking se na jejím financování nepodílí. Podle agentury Bloomberg utratil Ázerbájdžán za 504 kilometrů upravených nebo nových

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.