Polovina pirátských zastupitelů se obmění

MF DNES - - PRAHA -

Zastupitelé Prahy za Piráty Ondřej Profant a Mikuláš Ferjenčík se po zvolení do Poslanecké sněmovny vzdají zastupitelských mandátů. Nahradí je Viktor Mahrik a Ondřej Kallasch. Třetí zvolený pirátský poslanec Jakub Michálek si mandát zatím ponechá, ale rezignoval na místo předsedy zastupitelského klubu a na funkce ve výborech. Mandátu se vzdá, až předá agendu lídrovi Pirátů pro obecní volby v příštím roce.

„Práci pražského zastupitele jsme dělali víceméně na plný úvazek, dohromady bychom to zvládali těžko,“uvedl k tomu Profant, který se společně s Ferjenčíkem vzdá mandátu do konce ledna 2018. Do té doby předají agendu náhradníkům, kteří se už nyní začnou zapojovat do práce ve výborech a seznámí se s fungováním zastupitelstva.

Předsedou klubu se nově stane dosavadní zastupitel Adam Zábranský, který se jako jediný z pražských zastupitelů nedostal do parlamentu. Všichni tři nově zvolení poslanci se od začátku listopadu vzdali nároku na odměnu zastupitele.

Zaměří se na dopravu či sport

Oba náhradníci se profesně zabývají informačními technologiemi. Pětatřicetiletý Viktor Mahrik řídí národní výzkum návštěvnosti českého internetu NetMonitor a chce se věnovat dopravě a majetku. Šestadvacetiletý Ondřej Kallasch pracuje jako aplikační specialista a je členem zastupitelstva Prahy 22. Zaměřit se chce na sport. (ps)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.