Babiš: Ukažte výdaje za cesty. Kvůli Šlechtové

MF DNES - - Z DOMOVA -

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyzval v souvislosti s žádostí ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové (za ANO) ministry, aby vyčíslili náklady na své zahraniční i domácí cesty. Navíc chce znát i útraty za reprezentaci a externí poradce.

„Nechápu, proč to paní ministryně neřešila ve vládě, ale řeší to takovouto, řekněme, neobvyklou cestou,“uvedl Babiš v dopise členům vlády s podivením, že žádost ministryně Šlechtová kolegům nesdělila osobně ve vládě, „jak to děláme my všichni“.

Mluvčí vlády Barbora Peterová existenci dopisu potvrdila. „Je to interní dokument, který nechceme medializovat,“řekla.

Babiš včera prohlásil, že se rozhodl prověřit ministerské útraty v širším měřítku, a ne jen ohledně nákladů za letenky. „Řešme to komplexně,“prohlásil před novináři. Údaje chce Babiš za celé období minulé vlády i dobu činnosti současného kabinetu a přidal své dva požadavky na vyčíslení všech externích poradenských a PR smluv navázaných přímo na ministra a na vyčíslení útrat za reprezentační fond ministra. V otevřeném dopise ho o to požádala právě Šlechtová.

Šlechtová: Kampaň proti mmě

Požadavkem se ministryně brání obvinění z nehospodárnosti při využívání VIP služeb. Lidové noviny totiž napsaly, že jako ministryně pro místní rozvoj využívala na letišti VIP služeb, stát za to zaplatil asi 310 tisíc korun. Babiš to označil za plýtvání.

Podle Šlechtové jsou informace nehorázné a účelové a napsala, že je proti ní jako člence vlády a ministryni obrany vedena útočná diskreditační kampaň. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.