Semmering přišel kvůli opravě o vlaky

MF DNES - - PRAHA - — Roman Šafhauser

Dvojice Hlubočepských viaduktů na trati takzvaného Pražského Semmeringu prochází několikaměsíční rekonstrukcí. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) během tříměsíční výluky vymění kolejové lože, opraví výhybny a zdivo kleneb a pilířů.

„Nyní byly opraveny výhybny Žvahov a Stodůlky a železniční stanice Zličín a Jinonice. Aktuálně probíhají pokládky kabelových tras v celém úseku trati ze stanice Zličín do výhybny Žvahov,“řekl k opravám mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Součástí modernizace trati je výstavba nových nástupišť v Jinonicích a Zličíně. „V Jinonicích se nová zastávka posune asi o tři sta metrů blíže k metru. Ve Zličíně se mění dispozice zastávky, tak aby byla pro cestující komfortnější a bezpečnější, jinak zůstává na stejném místě,“dodal.

Oprava dvou památkově chráněných mostů z roku 1870 spojená s výlukou začala v září a potrvá do 9. prosince. Podle informací Českých drah vlaky nejezdí přes Zlíchov, ale jsou odkloněny na trať vedoucí Prokopským údolím přes Rudnou u Prahy a Hostivici. Celková oprava potrvá jedenáct měsíců a bude stát přes 60 milionů korun.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.