19 685.

MF DNES - - SPORT -

Spoustu věcí bych udělal jinak. Ze všeho nejvíc mě ale mrzí, že jsem až ve třiceti poznal, jak mám správně trénovat. Vzal mě k sobě Jirka Hudler, za což mu budu do smrti vděčný, protože mi prodloužil kariéru. Vystřelilo mě to tam, kde jsem vždycky chtěl být. Nikdy jsem nebyl líný, jen jsem nevěděl, jak trénovat. Tak jsem to dělal jako amatér. S ním to bylo jiné. Pak už jde jen o to mít morálku a touhu udržet se na stejném levelu.

Máte i know-how, jak vyvést mančaft z krize?

Když prohráváte, každý malý detail a sebemenší zaváhání je potrestané. Musíte se nad to povznést, pracovat dál, dál a dál. Do zápasu musíte jít tak, abyste odvedl maximum, vyvaroval se chyb a hrál co nejjednodušeji. A uvidíte, že se to vyplatí. Kolektivní sport ale není o jednom hráči. Jediný hráč, který podle mě dokáže udělat rozdíl, je gólman.

Individuální sportovec v kolektivním sportu. Takhle o vás mluvil manažer Kysela, když jste před dvěma lety hrál za Litvínov...

... toho panáčka ani nezmiňujte! Dá se říct, že jsem mu zachránil zadek, a pak neměl ani koule mi říct, že mě vyhazuje. Takhle – jsem rád, že Litvínov zůstal v extralize. Je to Mekka, veliká základna. Všichni lidi z okolí fandí. I ti, co pak žijí v Praze, klub milují a vracejí se na hokej. A pro mě jako pro cizího byla velká zodpovědnost, aby tam extraliga zůstala.

Povedlo se. Záchranář máte být i v Chomutově, sedí vám ta role?

Byl jsem takhle vychovaný. Celý život, i když jsem dělal průsery, nikdy

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.