Vyrazit ven

Respekt - - Komentáře -

Éra Miloše Zemana se blíží ke konci. Čeká ho poslední rok ve funkci, podle mnoha informací se mu do dalších voleb nechce, protože netouží riskovat, že kariéru zakončí prohrou. Jeho spolupracovníci jej ale přesvědčují, aby pokračoval, protože nechtějí ztratit své obchodní či politické výhody.Věnovat zbývající čas pokusům o jeho sesazení či nějakému podobnému přetahování je naprosto zbytečné. Sám Zeman totiž vůbec není podstatný, a to i kdyby opět kandidoval. Důležitá jsou pravidla a zájem společnosti, aby se tato pravidla dodržovala.

Miloš Zeman si nezískává podporu na základě toho, že by s ním všichni souhlasili. Ale protože oslovuje tu část společnosti, která má dojem, že o ni nikdo jiný zájem neprojevuje. Vystoupení známých tváří v televizi (míněn pořad Jana Krause, kde známí Zemanovi oponenti popisovali svou nechuť k prezidentovi) není alternativou k politice Miloše Zemana. V jistém ohledu dokonce může způsobit přesný opak, než řečníci zamýšleli. Obrazovka je sice magický nástroj, protože ji má každý doma, zároveň je ale její obsah vyhrazen elitě. Navíc je to jen jednosměrný tok komunikace, který může vzbudit dojem, že teď si mají všichni poslušně vyslechnout, jak to je.

Jestli se má něco změnit, a pokud možno trvale, je třeba za lidmi vyrazit. Ať se mohou ptát, namítat, někdy dokonce i ryčet a protestovat, ale ať vidí na vlastní oči ty, kteří jim chtějí říct, že je

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.