„Jde o úpravu, kterou je třeba jako naléhavou společenskou potřebu respektovat, a podle našeho názoru je povinen podrobit se jí i jednotlivec v zájmu zdravého životního prostředí a především ochrany zdraví jiných.“

Respekt - - Fokus Agenda -

ústavní soudce Ludvík david potvrdil, že tuzemští úředníci mají právo – poté, co domnělého hříšníka a zamořitele několikrát upozorní – fyzicky zkontrolovat, čím se topí v domácích kotlích. kdo je k sobě domů nepustí, může dostat pokutu až 50 000 korun.

Francouzský prezident Emmanuel Macron hostil nedaleko Paříže dva libyjské hosty: premiéra země (podporovaného OSN) Fajíze al-Sarraje a Chalífu Haftara, vůdce milicí, které ovládají východ země. Na schůzce se shodli, že uzavřou příměří a uspořádají volby na počátku příštího roku. To by byl pro zemi, zmítanou násilím po svržení Muammara Kaddáfího, zlomový moment. V minulosti podobné dohody nebyly dodržovány a termín budoucích voleb je jen přibližný. Mír v Libyi je důležitý pro Evropskou unii i proto, že přes severoafrickou zemi v současnosti připlouvají k italským břehům desítky tisíc migrantů z Afriky.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.