Máslo z bažin

Máslo i v dávné historii bývalo vzácnou komoditou. To lze doložit nálezem dva tisíce let staré hroudy másla v bažině poblíž irského města galway. „máslo sloužilo hlavně jako oběť bohům a ochrana před démony, a jako takové se vhazovalo do bažin,“říká Savin

Respekt - - Od Věci - aLBína mRáZoVá Autorka je spolupracovnicí Respektu, studuje v Dánsku.

Jak se vůbec podařilo najít tohle staré máslo?

Náhodou. Místní farmář Jack Conway loni v létě vyřezával rašelinu v bažině Emlagh. No a jak se ji snažil vysekat, zůstala mu na motyce mazlavá hmota, která tam neměla co dělat. Ze země pak vyprostil obří kompaktní hroudu, a protože tušil, že se jedná o něco neobvyklého, zavolal k nám do muzea a archeologové si hroudu odvezli k prozkoumání.

Co jste zjistili?

Kromě toho, že váží kolem deseti kilogramů a je nejméně dva tisíce let stará, že se jedná o máslo.

Jak jste přišli na jeho stáří?

Testovali jsme půdu z okolí, kde byla hrouda nalezena, hustotu másla, jeho kyselost a zeminu, která na něm zůstala. Testy ukázaly na toto stáří.

Dalo by se ještě konzumovat?

To bych nedoporučovala, přece jen má dlouho po době trvanlivosti a je zažluklé. Ve své době se samozřejmě jíst dalo, ale nebylo to příliš obvyklé: tehdy se máslo používalo k léčení, třeba kožních problémů, a také jako oběť bohům.

Proč?

Máslo bylo něco extra, neměl jej každý, jen ti bohatší, protože krávu si nemohl dovolit každý. Vlastnit krávu symbolizovalo jistotu před hladem, protože z ní šel několikerý užitek – mléko, máslo, případně i maso nebo kůže. I proto byla kráva sama o sobě něco posvátného.

Jak je možné, že se zmiňované máslo uchovalo tak dlouho?

Právě díky tomu, že bylo pohřbeno v bažině, kde se jen zřídka mění kyselost a teplota. Zejména tady v Irsku, kde jsou všechna roční období téměř ve stejném stupňovém rozmezí, pak bažiny díky vodě udržují stálou teplotu, takže máslo dokonale zakonzervovaly.

Proč někdo máslo vůbec „pohřbil“?

Podle tvaru, který připomínal velký míč na ragby, usuzujeme, že nešlo o máslo určené k jídlu. Také podle toho, kde bylo nalezeno, soudíme, že se jedná o oběť bohům, což se s těmito pochutinami běžně dělávalo. Zejména pokud byly takto drahé, protože pak to byla skutečně velká obětina. V této bažině jsme již dříve nalezli další vykopávky, jako například keramiku, ale i ostatky lidských těl.

Vydrželo dva tisíce let. Má ještě šanci nějaký ten rok vydržet?

V bažině by vydrželo možná dalších tisíc let, bohužel tím, že bylo z bažiny vyjmuto a máme jej v muzeu vystavené, i při nejlepších podmínkách pro jeho další uchování – teplotní, vlhkost vzduchu –, vysoušení nezabráníme.

Našli jste nějaké jiné pochutiny, které vydržely takhle dlouho?

Tady v Irsku nejsou obdobné nálezy až tak neobvyklé, zejména v bažinách, kde dobře přetrvávají. Největším nálezem bylo máslo nalezené v hrabství Kildare poblíž Dublinu, které vážilo neuvěřitelných 45 kilogramů, to byl rekord.

Pomohl tento objev másla nějakým novým poznatkům o tehdejší době?

Podle pochutin, které nalézáme, můžeme usoudit, kolik lidí tu dříve žilo, s čím obchodovali... Takže jsou to jen další dílky do skládačky o dané době, jež přidáme k nálezům všeho druhu.

Pokud by se tato desetikilogramová hrouda prodala na tehdejším tržišti, kolik se za ni dalo utržit?

Jak jsem říkala, tehdy bylo máslo velmi drahou a luxusní komoditou, a v přepočtu na dnešní ceny odhaduji, že by to byly stovky eur. Nehledě na to, že máslo bylo také dobře směnitelnou položkou a sloužilo k výměně za komodity jiné, například hrnčířské zboží, maso... Takže ve srovnání tehdejší doby a současnosti, kdy je máslo naprostou samozřejmostí, je dnes v podstatě obrovsky levné.

X

(Savina donohoe se spolupracovníkem z Irského národního muzea, vpravo nálezce Jack Conway)

Tak jak by bylo nejlepší? Namazané na chleba? Se solí a pažitkou?

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.