Moje značka

Respekt - - Téma -

přednost jejímu manželovi. „Jsme spolu dlouho, je logické, že stojím při svém muži,“vysvětluje po akci, proč ho všude doprovází.

Navenek běží vše hladce, Drahošova kampaň se ale s problémy potýká. Často trvá dlouho, než je přijato nějaké rozhodnutí. Drahoš není vždy vidět včas. Do jeho vystoupení na sociálních sítích mluví více lidí, každý má jiný názor, někdy na sebe narážejí silné individuality a výsledek je nemastný neslaný.

Jako když chtěl Drahoš nedávno poděkovat na Twitteru hasičům za práci na odstraňování škod po nedávné vichřici: „Dneska sice nehoří, ale při pohledu z okna na větrnou smršť myslím na naše hasiče. Mnozí z nás budou jejich pomoci potřebovat. Děkuji.“Čtenář nemusí být zrovna marketingový specialista, aby bylo jasné, že „jízda“na sociálních sítích vypadá trochu jinak. Drahošův tým se také poměrně dlouho hledal. Vystřídali se v něm marketéři, nedávno přišli noví. Politické analýzy má na starosti bývalý poslanec ODA Libor Kudláček, na vedení kanceláře se podílí bratr někdejšího velvyslance v USA Pavel Kolář a Jakub Kleindienst, který dřív působil jako manažer ve středních Čechách za dob pro korupci souzeného Davida Ratha.

Někteří poradci Drahošovi doporučovali, aby se více vymezoval vůči Zemanovi a formuloval zcela jasné názory. Další mu říkali, ať se naopak mírní, protože bude potřebovat část Zemanových voličů. Drahoš dlouho inklinoval k tomu nikoho nenaštvat, v poslední době se to ale začalo otáčet proti němu. Na Facebooku se o něm píše jako o „želé“s odkazem na beztvarého a v minulosti neúspěšného prezidentského kandidáta Jana Fischera.

„Roste snaha přiřadit moje názory k různým politickým či mocenským táborům. Proto se nechci vymezovat. Jsem a zůstanu kandidátem nadstranickým,“komentuje to Drahoš. Handicapem je to, že kandidáta ne všude znají. On sám říká, že na tom pracuje a od začátku kampaně objel osmdesát míst. V Olomouci má od rána schůzku s primátorem, pak s náměstkem hejtmana, který je jeho fanouškem, oběd se svým týmem a pak tráví dvě hodiny v čokoládovně. Kvůli hluku tu však s mnoha lidmi nepromluvil a skutečně kontaktní kampaň začíná až odpoledne v narvané aule právnické fakulty.„Rozhodně to nepovažuji za ztracený čas. Lidé jako primátor jsou opinion lídři, to, že se se mnou setkají, je určitý signál, který lidé v širším okolí mohou nějak interpretovat,“vysvětluje svoji strategii Drahoš.

Olomouc ukázala, že to nemusí platit naplno. Na dotazy novinářů primátor města sice debatu s Drahošem za zavřenými dveřmi chválí, zda ho bude volit, ale jasně neříká. „Je to silný kandidát,“zní oficiální odpověď. I když Drahoš trvá na tom, že kampaň až dosud vedl dobře, dozná nyní změn. Do Vánoc by se jeho tvář měla objevit ve spojení se slovem síla, což by mělo posilnit jeho značku. A kandidát chce vyrazit do regionů, kde o sobě musí rozšiřovat povědomí, jako je Moravskoslezský kraj. Pomůže mu v tom podpora několika známých podnikatelů, naposledy mu minulý týden poslal milion korun developer Luděk Sekyra.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.