ČESKO NA VRCHOLU BLAHOBYTU

Jak se žije v česku na vrcholu ekonomického blaha

Respekt - - Přední Strana - JIŘÍ NÁDOBA / FOTO MILAN JAROŠ

Velká čísla mluví jasně. Česko je po čtyřech mimořádně dobrých letech na vrcholu ekonomického cyklu. Ještě nikdy se tu nežilo lépe a co je hlavní, situace se zatím dál zlepšuje. Vývoz je na rekordní úrovni a továrny nebývale investují. Výroba se rozšiřuje, nezaměstnanost už loni spadla na nejnižší úroveň v Evropské unii. Mzdy stoupají, koruna zpevňuje, Eurostat odhaduje zdejší životní úroveň už na 90 procent průměru EU.

Nejde o žádný nevysvětlitelný zázrak. Česko coby ekonomika protkaná vazbami na zbytek světa těží z příznivé situace kolem sebe. Páteř průmyslu tvoří výroba aut a pro ně je typické, že v dobrých časech jdou na odbyt víc než jiné zboží. V Česku je tento cyklický boom ještě posílen tím, že automobilky a výrobci dílů tu zapustili kořeny a v poslední době mnozí ještě svoje zdejší závody rozšířili.

Idylu občas kazí zprávy o nedostupných bytech nebo milionech exekucí, jinak ale ze statistik lze těžko vyčíst něco jiného, než že Česko po hmotné stránce prožívá vrchol blaha. Jak „ekonomický růst“vypadá, když se místo pohledu z výšky zaostří na jedno konkrétní průměrné místo uprostřed republiky? Kdo chce prosperitu vidět, nedá mu to moc práce.

Domek pro Porsche

Přepravky a krabice zabírají mezi stroji každý volný metr, v nejužších chodbičkách se dá sotva projít. Robert Záboj občas v labyrintu zmizí. Pohovoří s mladou dělnicí, jejíž pracoviště je po hlavu zastavěné, aby se pak na jiném místě znovu vynořil.

Záboj ve zdejší továrně šéfuje už jedenáctým rokem. Podnik jménem Koh-i-noor Ponas vyrábí hlavně autosoučástky a v městečku Polička na východě Čech patří k těm větším a progresivnějším. Pracuje tu 270 lidí. Část ve starší budově poblíž centra, větší část v nové šedožluté hale postavené před pěti lety v průmyslové zóně za městem. Právě ta nyní slouží i jako provizorní skladiště, kde se člověk mezi zbožím snadno ztratí.

„Když jsme ji stavěli, přidali jsme 30 procent kapacity jako rezervu. Zdálo se to být hodně, ale do dvou let jsme ji zaplnili, a teď už se sem nevejdeme,“vypráví Záboj o skoku, který se

časově kryje s obdobím nynější tuzemské konjunktury. Množství přepravek v přeplněné hale může posloužit jako dobrý příklad toho, co růst ekonomiky přináší. Celý podnik měl loni o 40 procent větší tržby než v roce 2013. Proto v červenci otevírá vedle nové haly ještě jednu, stejně velkou.

To, co platí v malém, funguje i ve velkém. Česko je v přepočtu na hlavu druhý největší výrobce aut na světě (hned po Slovensku). Podle údajů za celé tuzemské Sdružení automobilového průmyslu, kam spadají tři velké automobilky, deset menších finálních výrobců a 93 továren na díly, má celé toto odvětví tržby 1,1 bilionu korun. To je skoro o polovinu víc než v roce 2013.

Tento růst s sebou nese rekordní vývoz, který v uplynulé pětiletce poháněl celou ekonomiku. Nejde jen o to, že by továrny vyráběly víc, ale i to, že se už dokážou propracovat k fajnovějšímu sortimentu. Jedna z chodbiček mezi přepravkami vede k pracovišti, kterého si Záboj cení o něco víc než ostatních. Coby absolvent doktorandského programu v oboru zpracování polymerů zapáleně popisuje černý výlisek velký asi jako pštrosí vejce, který končí v terénních vozech Porsche nebo v nejlepších limuzínách

Uprostřed konjunktury. (Robert Záboj, šéf Koh-i-noor machinery)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.