Žlutý bůh

Respekt - - Kultura Styl - Karolína Vránková

Ó můj bože. OMG. Hovoří k vám VGI. Velký globální influencer. Ode dneška nová barva. Bude to žlutá. Světová média hlásí, že generace Z, mládež narozená po roce 1995, na výsluní mládí a trendů střídá mileniály. A že jejich barva bude Gen Z Yellow. Blbý název pro trendy barvu? Vymyslete někdo lepší. Prozatím podchytíme vlogery, influencery a holky z marketingu v háemku. Jistě, taky Amal Clooney a Meghan Markle. OMG, neplést s Merkel! Ať je žluto!

Gen Z střídá mileniály, žlutá růžovou. Millennial Pink. OMG to byl trend. Mileniál měl růžový koš na odpadky, ponožky i pudink. A všechno ostatní taky. Svět se zbarvil do růžové. Nebo spíš špinavé a trochu lomené a mírně ironické, ne úplně růžové růžové, prostě mileniální růžové. Přesně pro mileniály, ty růžové mozky. Je to jejich barva, barva nezávazné slušivé revoluce za hezký a fotogenický svět. Růžová jde k pleti klukům i holkám a kdo není to ani to, taky s ní nic nezkazí.

Se žlutou je to složitější. Žlutá je barva zlá a nepříjemná. Žluté pigmenty se vyráběly z lejna krav, které se krmily jen mangovými listy a co ze zvířat vyšlo, se sušilo a mlelo a pak tím Rembrandt namaloval Jidášův plášť. Jidášovi to dvakrát neslušelo. A to se nezměnilo, kdo si vezme žlutou, vypadá hned proradně a navíc vybledle. Ovšem jak tak pozorujeme, Gen Z dokáže úspěšně spojit to nejhorší ze všech epoch a na Instagramu to vypadá neodolatelně cool. Takže proč ne žlutá?

A Gen Z Yellow se chytá i u žen ve věku jejich matek. Amal ve žluté na svatbě Markle, Markle zase někde jinde, dokonce i Kardashian s celým příbuzenstvem a Beyoncé taky. OMG, jde to líp, než jsme čekali. Taky Instagram už se barví jako podzimní listí.

Tak ještě ten název. Už něco máte? Cool citron? Teplý žloutek? To zní jako shower gel z nejlevnějšího regálu. Billa žluť? Ne, chce to něco generačního. Takže barva těch, kdo se neumějí soustředit víc než osm sekund a před usnutím počítají místo oveček lajky? Radši to nechme. OMG. Gen Z Yellow. Prostě žlutá, barva ženerace Ž.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.