KAMPPROGRAM I PRE­MI­ER LE­AGUE

Premier League Magasinet - - Inhold -

RUN­DE 1 LØR­DAG D. 12 AU­GUST

ARSENAL - LEICESTER CITY BRIGHTON H&A - MAN­CHE­STER CITY CHELSEA - BURNLEY CRYSTAL PALACE - HUDDERSFIELD TOWN EVERTON - STOKE CITY MAN­CHE­STER UNITED - WEST HAM UNITED NEWCASTLE UNITED - TOTTENHAM HOTSPUR SOUTHAMPTON - SWANSEA CITY WATFORD - LIVERPOOL WEST BROMWICH ALBION - AFC BOURNEMOUTH

RUN­DE 2 LØR­DAG D. 19 AU­GUST

AFC BOURNEMOUTH - WATFORD BURNLEY - WEST BROMWICH ALBION HUDDERSFIELD TOWN - NEWCASTLE UNITED LEICESTER CITY - BRIGHTON H&A LIVERPOOL - CRYSTAL PALACE MAN­CHE­STER CITY - EVERTON STOKE CITY - ARSENAL SWANSEA CITY - MAN­CHE­STER UNITED TOTTENHAM HOTSPUR - CHELSEA WEST HAM UNITED - SOUTHAMPTON

RUN­DE 3 LØR­DAG D. 26 AU­GUST

AFC BOURNEMOUTH - MAN­CHE­STER CITY CHELSEA - EVERTON CRYSTAL PALACE - SWANSEA CITY HUDDERSFIELD TOWN - SOUTHAMPTON LIVERPOOL - ARSENAL MAN­CHE­STER UNITED - LEICESTER CITY NEWCASTLE UNITED - WEST HAM UNITED TOTTENHAM HOTSPUR - BURNLEY WATFORD - BRIGHTON H&A WEST BROMWICH ALBION - STOKE CITY

RUN­DE 4 LØR­DAG D. 9 SEP­TEM­BER

ARSENAL - AFC BOURNEMOUTH BRIGHTON H&A - WEST BROMWICH ALBION BURNLEY - CRYSTAL PALACE EVERTON - TOTTENHAM HOTSPUR LEICESTER CITY - CHELSEA MAN­CHE­STER CITY - LIVERPOOL SOUTHAMPTON - WATFORD STOKE CITY - MAN­CHE­STER UNITED SWANSEA CITY - NEWCASTLE UNITED WEST HAM UNITED - HUDDERSFIELD TOWN

RUN­DE 5 LØR­DAG D. 16 SEP­TEM­BER

AFC BOURNEMOUTH - BRIGHTON H&A CHELSEA - ARSENAL CRYSTAL PALACE - SOUTHAMPTON HUDDERSFIELD TOWN - LEICESTER CITY LIVERPOOL - BURNLEY MAN­CHE­STER UNITED - EVERTON NEWCASTLE UNITED - STOKE CITY TOTTENHAM HOTSPUR - SWANSEA CITY WATFORD - MAN­CHE­STER CITY WEST BROMWICH ALBION - WEST HAM UNITED

RUN­DE 6 LØR­DAG D. 23 SEP­TEM­BER

ARSENAL - WEST BROMWICH ALBION BRIGHTON H&A - NEWCASTLE UNITED BURNLEY - HUDDERSFIELD TOWN EVERTON - AFC BOURNEMOUTH LEICESTER CITY - LIVERPOOL MAN­CHE­STER CITY - CRYSTAL PALACE SOUTHAMPTON - MAN­CHE­STER UNITED STOKE CITY - CHELSEA SWANSEA CITY - WATFORD WEST HAM UNITED - TOTTENHAM HOTSPUR

RUN­DE 7 LØR­DAG D. 30. SEP­TEM­BER

AFC BOURNEMOUTH - LEICESTER CITY ARSENAL - BRIGHTON H&A CHELSEA - MAN­CHE­STER CITY EVERTON - BURNLEY HUDDERSFIELD TOWN - TOTTENHAM HOTSPUR MAN­CHE­STER UNITED - CRYSTAL PALACE NEWCASTLE UNITED - LIVERPOOL STOKE CITY - SOUTHAMPTON WEST BROMWICH ALBION - WATFORD WEST HAM UNITED - SWANSEA CITY

RUN­DE 8 LØR­DAG D. 14. OK­TO­BER

BRIGHTON H&A - EVERTON BURNLEY - WEST HAM UNITED CRYSTAL PALACE - CHELSEA LEICESTER CITY - WEST BROMWICH ALBION LIVERPOOL - MAN­CHE­STER UNITED MAN­CHE­STER CITY - STOKE CITY SOUTHAMPTON - NEWCASTLE UNITED SWANSEA CITY - HUDDERSFIELD TOWN TOTTENHAM HOTSPUR - AFC BOURNEMOUTH WATFORD - ARSENAL

RUN­DE 9 LØR­DAG D. 21 OK­TO­BER

CHELSEA - WATFORD EVERTON - ARSENAL HUDDERSFIELD TOWN - MAN­CHE­STER UNITED MAN­CHE­STER CITY - BURNLEY NEWCASTLE UNITED - CRYSTAL PALACE SOUTHAMPTON - WEST BROMWICH ALBION STOKE CITY - AFC BOURNEMOUTH SWANSEA CITY - LEICESTER CITY TOTTENHAM HOTSPUR - LIVERPOOL WEST HAM UNITED - BRIGHTON H&A

RUN­DE 10 LØR­DAG D. 28. OK­TO­BER

AFC BOURNEMOUTH - CHELSEA ARSENAL - SWANSEA CITY BRIGHTON H&A - SOUTHAMPTON BURNLEY - NEWCASTLE UNITED CRYSTAL PALACE - WEST HAM UNITED LEICESTER CITY - EVERTON LIVERPOOL - HUDDERSFIELD TOWN MAN­CHE­STER UNITED - TOTTENHAM HOTSPUR WATFORD - STOKE CITY WEST BROMWICH ALBION - MAN­CHE­STER CITY

RUN­DE 11 LØR­DAG D. 4. NOVEM­BER

CHELSEA - MAN­CHE­STER UNITED EVERTON - WATFORD HUDDERSFIELD TOWN - WEST BROMWICH ALBION MAN­CHE­STER CITY - ARSENAL NEWCASTLE UNITED - AFC BOURNEMOUTH SOUTHAMPTON - BURNLEY STOKE CITY - LEICESTER CITY SWANSEA CITY - BRIGHTON H&A TOTTENHAM HOTSPUR - CRYSTAL PALACE WEST HAM UNITED - LIVERPOOL

RUN­DE 12 LØR­DAG D. 18 NOVEM­BER

AFC BOURNEMOUTH - HUDDERSFIELD TOWN ARSENAL - TOTTENHAM HOTSPUR BRIGHTON H&A - STOKE CITY BURNLEY - SWANSEA CITY CRYSTAL PALACE - EVERTON LEICESTER CITY - MAN­CHE­STER CITY LIVERPOOL - SOUTHAMPTON MAN­CHE­STER UNITED - NEWCASTLE UNITED WATFORD - WEST HAM UNITED WEST BROMWICH ALBION - CHELSEA

RUN­DE 13 LØR­DAG D. 25. NOVEM­BER

BURNLEY - ARSENAL CRYSTAL PALACE - STOKE CITY HUDDERSFIELD TOWN - MAN­CHE­STER CITY LIVERPOOL - CHELSEA MAN­CHE­STER UNITED - BRIGHTON H&A NEWCASTLE UNITED - WATFORD SOUTHAMPTON - EVERTON SWANSEA CITY - AFC BOURNEMOUTH TOTTENHAM HOTSPUR - WEST BROMWICH ALBION WEST HAM UNITED - LEICESTER CITY

RUN­DE 14 LØR­DAG D. 28. NOVEM­BER

AFC BOURNEMOUTH - BURNLEY ARSENAL - HUDDERSFIELD TOWN BRIGHTON H&A - CRYSTAL PALACE LEICESTER CITY - TOTTENHAM HOTSPUR WATFORD - MAN­CHE­STER UNITED WEST BROMWICH ALBION - NEWCASTLE UNITED

RUN­DE 14 LØR­DAG D. 29. NOVEM­BER

CHELSEA - SWANSEA CITY EVERTON - WEST HAM UNITED MAN­CHE­STER CITY - SOUTHAMPTON STOKE CITY - LIVERPOOL

RUN­DE 15 LØR­DAG D. 2 DE­CEM­BER

AFC BOURNEMOUTH - SOUTHAMPTON ARSENAL - MAN­CHE­STER UNITED BRIGHTON H&A - LIVERPOOL CHELSEA - NEWCASTLE UNITED EVERTON - HUDDERSFIELD TOWN LEICESTER CITY - BURNLEY MAN­CHE­STER CITY - WEST HAM UNITED STOKE CITY - SWANSEA CITY WATFORD - TOTTENHAM HOTSPUR WEST BROMWICH ALBION - CRYSTAL PALACE

RUN­DE 16 LØR­DAG D. 9. DE­CEM­BER

BURNLEY - WATFORD CRYSTAL PALACE - AFC BOURNEMOUTH HUDDERSFIELD TOWN - BRIGHTON H&A LIVERPOOL - EVERTON MAN­CHE­STER UNITED - MAN­CHE­STER CITY NEWCASTLE UNITED - LEICESTER CITY SOUTHAMPTON - ARSENAL SWANSEA CITY - WEST BROMWICH ALBION TOTTENHAM HOTSPUR - STOKE CITY WEST HAM UNITED - CHELSEA

RUN­DE 17 TIRS­DAG D. 12 DE­CEM­BER

BURNLEY - STOKE CITY CRYSTAL PALACE - WATFORD HUDDERSFIELD TOWN - CHELSEA MAN­CHE­STER UNITED - AFC BOURNEMOUTH SWANSEA CITY - MAN­CHE­STER CITY WEST HAM UNITED - ARSENAL

RUN­DE 17 ONS­DAG D. 13 DE­CEM­BER

LIVERPOOL - WEST BROMWICH ALBION NEWCASTLE UNITED - EVERTON SOUTHAMPTON - LEICESTER CITY TOTTENHAM HOTSPUR - BRIGHTON H&A

RUN­DE 18 LØR­DAG D. 16 DE­CEM­BER

AFC BOURNEMOUTH - LIVERPOOL ARSENAL - NEWCASTLE UNITED BRIGHTON H&A - BURNLEY CHELSEA - SOUTHAMPTON EVERTON - SWANSEA CITY LEICESTER CITY - CRYSTAL PALACE MAN­CHE­STER CITY - TOTTENHAM HOTSPUR STOKE CITY - WEST HAM UNITED WATFORD - HUDDERSFIELD TOWN WEST BROMWICH ALBION - MAN­CHE­STER UNITED

RUN­DE 19 LØR­DAG D. 23. DE­CEM­BER

ARSENAL - LIVERPOOL BRIGHTON H&A - WATFORD BURNLEY - TOTTENHAM HOTSPUR EVERTON - CHELSEA LEICESTER CITY - MAN­CHE­STER UNITED MAN­CHE­STER CITY - AFC. BOURNEMOUTH SOUTHAMPTON - HUDDERSFIELD TOWN STOKE CITY - WEST BROMWICH ALBION SWANSEA CITY - CRYSTAL PALACE WEST HAM UNITED - NEWCASTLE UNITED RUN­DE 20 – TIRS­DAG D. 26 DE­CEM­BER AFC BOURNEMOUTH VS. WEST HAM UNITED CHELSEA VS. BRIGHTON H&A CRYSTAL PALACE VS. ARSENAL HUDDERSFIELD TOWN VS. STOKE CITY LIVERPOOL VS. SWANSEA CITY MAN­CHE­STER UNITED VS. BURNLEY NEWCASTLE UNITED VS. MAN­CHE­STER CITY TOTTENHAM HOTSPUR VS. SOUTHAMPTON WATFORD VS. LEICESTER CITY WEST BROMWICH ALBION VS. EVERTON

RUN­DE 21 LØR­DAG D. 30 DE­CEM­BER

AFC BOURNEMOUTH - EVERTON CHELSEA - STOKE CITY CRYSTAL PALACE - MAN­CHE­STER CITY HUDDERSFIELD TOWN - BURNLEY LIVERPOOL - LEICESTER CITY MAN­CHE­STER UNITED - SOUTHAMPTON NEWCASTLE UNITED - BRIGHTON H&A TOTTENHAM HOTSPUR - WEST HAM UNITED WATFORD - SWANSEA CITY WEST BROMWICH ALBION - ARSENAL

RUN­DE 22 MAN­DAG D. 1 JA­NU­AR

ARSENAL - CHELSEA BRIGHTON H&A - AFC BOURNEMOUTH BURNLEY - LIVERPOOL EVERTON - MAN­CHE­STER UNITED LEICESTER CITY - HUDDERSFIELD TOWN MAN­CHE­STER CITY - WATFORD SOUTHAMPTON - CRYSTAL PALACE STOKE CITY - NEWCASTLE UNITED SWANSEA CITY - TOTTENHAM HOTSPUR WEST HAM UNITED - WEST BROMWICH ALBION

RUN­DE 23 LØR­DAG D. 13 JA­NU­AR

AFC BOURNEMOUTH - ARSENAL CHELSEA - LEICESTER CITY CRYSTAL PALACE - BURNLEY HUDDERSFIELD TOWN - WEST HAM UNITED LIVERPOOL - MAN­CHE­STER CITY MAN­CHE­STER UNITED - STOKE CITY NEWCASTLE UNITED - SWANSEA CITY TOTTENHAM HOTSPUR - EVERTON WATFORD - SOUTHAMPTON WEST BROMWICH ALBION - BRIGHTON H&A

RUN­DE 24 LØR­DAG D. 20 JA­NU­AR

ARSENAL - CRYSTAL PALACE BRIGHTON H&A - CHELSEA BURNLEY - MAN­CHE­STER UNITED EVERTON - WEST BROMWICH ALBION LEICESTER CITY - WATFORD MAN­CHE­STER CITY - NEWCASTLE UNITED SOUTHAMPTON - TOTTENHAM HOTSPUR STOKE CITY - HUDDERSFIELD TOWN SWANSEA CITY - LIVERPOOL WEST HAM UNITED - AFC BOURNEMOUTH

RUN­DE 25 TIRS­DAG D. 30. JA­NU­AR

HUDDERSFIELD TOWN - LIVERPOOL SWANSEA CITY - ARSENAL WEST HAM UNITED - CRYSTAL PALACE

RUN­DE 25 ONS­DAG D. 31 JA­NU­AR

CHELSEA - AFC BOURNEMOUTH EVERTON - LEICESTER CITY MAN­CHE­STER CITY - WEST BROMWICH ALBION NEWCASTLE UNITED - BURNLEY SOUTHAMPTON - BRIGHTON H&A STOKE CITY - WATFORD TOTTENHAM HOTSPUR - MAN­CHE­STER UNITED

RUN­DE 26 LØR­DAG D. 3 FE­BRU­AR

AFC BOURNEMOUTH - STOKE CITY ARSENAL - EVERTON BRIGHTON H&A - WEST HAM UNITED BURNLEY - MAN­CHE­STER CITY CRYSTAL PALACE - NEWCASTLE UNITED LEICESTER CITY - SWANSEA CITY LIVERPOOL - TOTTENHAM HOTSPUR MAN­CHE­STER UNITED - HUDDERSFIELD TOWN WATFORD - CHELSEA WEST BROMWICH ALBION - SOUTHAMPTON

RUN­DE 27 LØR­DAG D. 10 FE­BRU­AR

CHELSEA - WEST BROMWICH ALBION EVERTON - CRYSTAL PALACE HUDDERSFIELD TOWN - AFC BOURNEMOUTH MAN­CHE­STER CITY - LEICESTER CITY NEWCASTLE UNITED - MAN­CHE­STER UNITED SOUTHAMPTON - LIVERPOOL STOKE CITY - BRIGHTON H&A SWANSEA CITY - BURNLEY TOTTENHAM HOTSPUR - ARSENAL WEST HAM UNITED -. WATFORD

RUN­DE 28 LØR­DAG D. 24 FE­BRU­AR

AFC BOURNEMOUTH - NEWCASTLE UNITED ARSENAL - MAN­CHE­STER CITY BRIGHTON H&A - SWANSEA CITY BURNLEY - SOUTHAMPTON CRYSTAL PALACE - TOTTENHAM HOTSPUR LEICESTER CITY - STOKE CITY LIVERPOOL - WEST HAM UNITED MAN­CHE­STER UNITED - CHELSEA WATFORD - EVERTON WEST BROMWICH ALBION - HUDDERSFIELD TOWN

RUN­DE 29 LØR­DAG D. 3 MARTS

BRIGHTON H&A - ARSENAL BURNLEY - EVERTON CRYSTAL PALACE - MAN­CHE­STER UNITED LEICESTER CITY - AFC BOURNEMOUTH LIVERPOOL - NEWCASTLE UNITED MAN­CHE­STER CITY - CHELSEA SOUTHAMPTON - STOKE CITY SWANSEA CITY - WEST HAM UNITED TOTTENHAM HOTSPUR - HUDDERSFIELD TOWN WATFORD - WEST BROMWICH ALBION

RUN­DE 30 LØR­DAG D. 10 MARTS

AFC BOURNEMOUTH - TOTTENHAM HOTSPUR ARSENAL - WATFORD CHELSEA - CRYSTAL PALACE EVERTON - BRIGHTON H&A HUDDERSFIELD TOWN - SWANSEA CITY MAN­CHE­STER UNITED - LIVERPOOL NEWCASTLE UNITED - SOUTHAMPTON STOKE CITY - MAN­CHE­STER CITY WEST BROMWICH ALBION - LEICESTER CITY WEST HAM UNITED - BURNLEY

RUN­DE 31 LØR­DAG D. 17. MARTS

AFC BOURNEMOUTH - WEST BROMWICH ALBION BURNLEY - CHELSEA HUDDERSFIELD TOWN - CRYSTAL PALACE LEICESTER CITY - ARSENAL LIVERPOOL - WATFORD MAN­CHE­STER CITY - BRIGHTON H&A STOKE CITY - EVERTON SWANSEA CITY - SOUTHAMPTON TOTTENHAM HOTSPUR - NEWCASTLE UNITED WEST HAM UNITED - MAN­CHE­STER UNITED

RUN­DE 32 LØR­DAG D. 31. MARTS

ARSENAL - STOKE CITY BRIGHTON H&A - LEICESTER CITY CHELSEA - TOTTENHAM HOTSPUR CRYSTAL PALACE - LIVERPOOL EVERTON - MAN­CHE­STER CITY MAN­CHE­STER UNITED - SWANSEA CITY NEWCASTLE UNITED - HUDDERSFIELD TOWN SOUTHAMPTON - WEST HAM UNITED WATFORD - AFC BOURNEMOUTH WEST BROMWICH ALBION - BURNLEY

RUN­DE 33 LØR­DAG D. 7. APRIL

AFC BOURNEMOUTH - CRYSTAL PALACE ARSENAL - SOUTHAMPTON BRIGHTON H&A - HUDDERSFIELD TOWN CHELSEA - WEST HAM UNITED EVERTON - LIVERPOOL LEICESTER CITY - NEWCASTLE UNITED MAN­CHE­STER CITY - MAN­CHE­STER UNITED STOKE CITY - TOTTENHAM HOTSPUR WATFORD - BURNLEY WEST BROMWICH ALBION - SWANSEA CITY

RUN­DE 34 LØR­DAG D. 14 APRIL

BURNLEY - LEICESTER CITY CRYSTAL PALACE - BRIGHTON H&A HUDDERSFIELD TOWN - WATFORD LIVERPOOL - AFC BOURNEMOUTH MAN­CHE­STER UNITED - WEST BROMWICH ALBION NEWCASTLE UNITED - ARSENAL SOUTHAMPTON - CHELSEA SWANSEA CITY - EVERTON TOTTENHAM HOTSPUR - MAN­CHE­STER CITY WEST HAM UNITED - STOKE CITY

RUN­DE 35 LØR­DAG D. 21. APRIL

AFC BOURNEMOUTH - MAN­CHE­STER UNITED ARSENAL - WEST HAM UNITED BRIGHTON H&A - TOTTENHAM HOTSPUR CHELSEA - HUDDERSFIELD TOWN EVERTON - NEWCASTLE UNITED LEICESTER CITY - SOUTHAMPTON MAN­CHE­STER CITY - SWANSEA CITY STOKE CITY - BURNLEY WATFORD - CRYSTAL PALACE WEST BROMWICH ALBION - LIVERPOOL

RUN­DE 36 LØR­DAG D. 28. APRIL

BURNLEY - BRIGHTON H&A CRYSTAL PALACE - LEICESTER CITY HUDDERSFIELD TOWN - EVERTON LIVERPOOL - STOKE CITY MAN­CHE­STER UNITED - ARSENAL NEWCASTLE UNITED - WEST BROMWICH ALBION SOUTHAMPTON - AFC BOURNEMOUTH SWANSEA CITY - CHELSEA TOTTENHAM HOTSPUR - WATFORD WEST HAM UNITED - MAN­CHE­STER CITY

RUN­DE 37 LØR­DAG D. 5 MAJ

AFC BOURNEMOUTH - SWANSEA CITY ARSENAL - BURNLEY BRIGHTON H&A - MAN­CHE­STER UNITED CHELSEA - LIVERPOOL EVERTON - SOUTHAMPTON LEICESTER CITY - WEST HAM UNITED MAN­CHE­STER CITY - HUDDERSFIELD TOWN STOKE CITY - CRYSTAL PALACE WATFORD - NEWCASTLE UNITED WEST BROMWICH ALBION - TOTTENHAM HOTSPUR

RUN­DE 38 SØN­DAG D. 13. MAJ

BURNLEY - AFC BOURNEMOUTH CRYSTAL PALACE - WEST BROMWICH ALBION HUDDERSFIELD TOWN - ARSENAL LIVERPOOL - BRIGHTON H&A MAN­CHE­STER UNITED - WATFORD NEWCASTLE UNITED - CHELSEA SOUTHAMPTON - MAN­CHE­STER CITY SWANSEA CITY - STOKE CITY TOTTENHAM HOTSPUR - LEICESTER CITY WEST HAM UNITED - EVERTON

Newspapers in Danish

Newspapers from Denmark

© PressReader. All rights reserved.