A Videoton nevet a forduló után

24 Óra - - SPORT - H. I.

Az NB I. 23. fordulójában a bajnoki címre áhítozó Videoton az edzőváltáson átesett Diósgyőrt fogadta Felcsúton. A „hazaiak” az előző héten állampolgári esküt tett Vinicius góljával szerezték meg a vezetést, majd egy öngólnak köszönhetően kialakult a 2-0-s végeredmény. A mindössze négy magyarral kiálló Debrecen tovább szenved, most hazai pályán a színmagyar Pakstól kapott ki 3-1-re. Az MTK kisebb meglepetésre 1-0-ra elverte a Vasast hazai pályán, így az angyalföldiek hárompontos hátrányban vannak a Videoton mögött, de egy meccsel kevesebbet játszottak. A másik fővárosi derbin nem született döntés, hiába vezetett sokáig a Honvéd, az Újpest a meccs végén egyenlíteni tudott, így 1-1es döntetlennel zárult a találkozó. A Mezőkövesdnek továbbra sem megy Sziviccsel, ezúttal a sereghajtó Gyirmót ellen hullajtottak el két pontot, miután csak 1-1-es döntetlenre voltak képesek. A zöld-fehér derbit a Ferencváros nyerte, az új igazolás Moutari pillanatok alatt vezetést szerzett. Az első félidőben még Gera és Böde is betalált, a Haladás pedig csak szépíteni tudott a szünet után Jancsó révén, így 3-1 lett a vége.